Enclave Team - wywiad z Gremorym

Enclave Team - wywiad z Gremorym

Niedawno zakończyliśmy Legacy of the Blizzone #2 (gratulujemy Rodzynowi zajęcia pierwszego miejsca). Największą obecnością w finale mógł pochwalić się Enclave Team, udało nam się złapać kapitana tej drużyny - Gremorego, który po dawce... perswazji zgodził się dopowiedzieć na kilka naszych pytań.Blizzone: Enclave Team zwrócił na siebie uwagę w świecie StarCrafta po tym, jak Wasi gracze zajęli połowę miejsc w drabince finału najnowszego Legacy of the Blizzone (w większości dzięki ilości nagromadzonych punktów przez wszystkie kwalifikacje co świadczy o ich dużej determinacji). Może na początek opowiesz nam coś o swoim teamie?

Gremory: Enclave Team powstał już w 2012 roku, jednak wtedy była to drużyna zebrana żeby pograć bardziej dla zabawy. Po pewnym czasie przez brak aktywności drużyna się rozpadła. Wpadłem na pomysł aby spróbować stworzyć Polską drużynę która będzie mogła rywalizować na wysokim poziomie z innymi drużynami - od dłuższego czasu w Polsce brakowało czegoś takiego. Na ten moment posiadamy bardzo dużo członków, bo jest to około 50 osób. Całe ENV jest podzielone na Team A, czyli Grandmasterów, oraz Team B - tych, którzy dołączyli aby móc rozwijać się i słuchać porad naszych najlepszych graczy, więc jeśli ktoś aktywnie chce grać w StarCrafta i próbować przebijać się do naszego pierwszego składu to zapraszamy. Aktualnie posiadamy sześciu grandmasterów: mnie czyli Gremorego, Sloweda, Dextera, Malcolma, Sevnina oraz JackONeila, który jest naszym rodzynkiem, ponieważ to jedyny gracz zza granicy. Warto tez wspomnieć, że Malcolm, Sevnin oraz Dexter postanowili rozwiązać inną drużynę polską DWI, aby móc do nas dołączyć i tak zyskaliśmy owych 3 grandmasterów oraz wielu innych graczy z ich drużyny.


Blizzone: Po ostatnich wynikach chyba nikt nie będzie kwestionował siły teamu A, Sam zająłeś trzecie miejsce przygrywając z Rodzynem (który wygrał cały turniej). Inni gracze również nie przegrali z jakimiś pomniejszymi graczami. Czy jesteś zadowolony z ich wyników? Czy któryś z graczy będzie musiał zmywać wirtualne naczynia przez najbliższy miesiąc?

Gremory: Wyniki były trochę poniżej moich oczekiwań - spodziewałem się, że ktoś z naszej drużyny mimo wszystko sięgnie po pierwsze miejsce. Na szczęście udało się chociaż zdobyć to trzecie. Co do naczyń, to pewnie zmywałby Malcolm, który był, myślę, że sporym faworytem do wygrania ale miał szczęście, że jego wyniki w ligach drużynowych są bardzo dobre, więc chyba mu odpuścimy


Blizzone: To prawda, Malcolm zdawał się być najlepiej przygotowanym zawodnikiem - to on wygrał 4 turniej kwalifikacyjny, co nie jest aż tak proste. Ale nie samymi turniejami człowiek żyje. Wspominałeś o ligach drużynowych, które na naszej scenie są być może traktowane trochę po macoszemu ale jednak istnieją. W których ligach bierzecie udział i co ważniejsze jak wam w nich idzie rozsławianie polskiej sceny SC2?

Gremory: Niedawno ruszyła francuska liga Koprulu gdzie dopiero rozegraliśmy trzy spotkania, z czego w dwóch zwyciężyliśmy, więc myślę, że idzie nam dosyć przyzwoicie. Gdy nabierzemy więcej doświadczenia będzie jeszcze lepiej. Za jakiś czas również będziemy grać w RSTL oraz AlphaLeague. Większość naszych podbojów Europy jako drużyna można śledzić na naszym kanale na twitchu.


Blizzone: Zadam pytanie które część z naszych czytelników ma teraz na myśli - czy można dołączyć do Enclave Team i jeśli jest to możliwe jaka jest procedura i wymagania?

Gremory: Właściwie procedura jest dosyć łatwa: wymagamy ligi minimum diamentowej, integracji z innymi oraz aktywności w grze. Oczywiście jeszcze trzeba do mnie napisać w grze, można to zrobić po przez dodanie mnie na battlenecie. Mój tag to Gremory#2861.


Blizzone: Wszystko brzmi bardzo ciekawie, ale wasze współistnienie w teamie raczej nie jest oparte tylko i wyłącznie na ćwiczeniach 1v1 i dominowaniu we wszelkich turniejach. Czy macie wydarzenia mniej "tryhardowe" jak na przykład wspólne granie w salonie gier?

Gremory: Z organizacją czegoś takiego jak wieczór arcadowy jest dosyć trudno, ponieważ ciężko dogodzić każdemu z terminem, dlatego po prostu gdy rozmawiamy ze sobą na Discordzie czasem ktoś zaproponuje jakieś gry 4fun. Zazwyczaj tak to wygląda - niekoniecznie arcade, ale też jakieś drużynowe mecze. Organizujemy również turnieje wewnątrz klanu. Pomimo tego, że walczymy tylko o wyróżnienie na naszym Discordzie, to każdy i tak się stara zajść jak najdalej. Dodatkowo półfinały oraz finały tych turniejów będą do zobaczenia na naszym streamie, gdy będzie wiadomo kiedy taka atrakcja będzie miała miejsce to na pewno poinformujemy o tym na naszym fanpage'u.


Blizzone: Teraz pytanie trochę z innej beczki. Patrząc się na wyniki LotB czy inne polskie turnieje nasuwa się jedno pytanie, czy Terranie są u nas gatunkiem zagrożonym wyginięciem? Jak wygląda rozkład rasowy w Waszej, stosunkowo dużej, organizacji?

Gremory: Myślę, że Terranie w Polsce mają się dobrze. Widać to po wynikach chociażby Soula. U nas w drużynie - jak to w Polsce - posiadamy najwięcej Zergów. O ile dobrze pamiętam, na drugim miejscu są Terranie a najmniej u nas Protosów.


Blizzone: To wszystkie pytania z mojej strony, dziękuję za rozmowę i życzę Wam powodzenia w zbliżających się turniejach. Jeśli masz jakieś orędzie do wygłoszenia to teraz jest najlepszy moment.

Gremory: Dzięki również. Zapraszam wszystkich serdecznie do śledzenia naszych poczynań i próby stworzenia drużyny, która będzie potrafiła zagrozić najlepszym na scenie StarCrafta.


Enclave Team można spotkać na Twitchu, Facebooku oraz oczywiście wewnątrz StarCrafta oraz na wszelkich turniejach. Dziękujemy Gremoremu za poświęcony czas i wyczerpujące odpowiedzi.