Kim jest EFI OLADELE? Przypuszczenia i propozycje

Kim jest EFI OLADELE? Przypuszczenia i propozycje

Wczoraj w sieci pojawił się wywiad z Efi Oladele, jedenastoletnią wynalazczynią i konstruktorką robotów. Zastanówmy się nad tym, kim jest, jaki ma wpływ na uniwersum? Czy rozmowa z nią nie miała miejsca w mniej lub bardziej odległej przeszłości?

Skoro już bawimy się w domysły to przeanalizujmy najciekawsze pomysły społeczności. Kilka z nich wydaje się być bardzo prawdopodobnych. Jak będzie naprawdę? Tego z pewnością dowiemy się już niebawem!

Efi jako dorosła osoba

Jakoś nie chce mi się wierzyć, by Blizzard wystawił na ostrzał jedenastoletnią czarnoskórą dziewczynkę. Skoro studio ugięło się pod naporem ludzi, którzy twierdzili, że Tracer za bardzo eksponuje swoje walory w jednej ze zwycięskich póz, to sensownym wydaje się być twierdzenie, że dziewczynka na wojnie to nie będzie najlepszy pomysł.

Podejrzewa się, że opublikowany niedawno wywiad mógł powstać parę ładnych lat temu i nasza dziewczynka jest już dorosłą osobą. Miałoby to sens przez wzgląd na to, o czym wspomniałem wcześniej. Bardzo możliwe, że to ona odpowiada za wynalezienie technologii wytwarzania robotów-omników. Zgadzałoby się to z jej umiejętnościami i zainteresowaniami. Dzięki temu stałaby się też ważną postacią w całym uniwersum. Pytanie, czemu nie wiedzieliśmy o niej wcześniej?

Padają stwierdzenia, że to ona mogła odpowiadać za rozpoczęcie kryzysu omnicznego. Stworzenie niesamowitej technologii i wykorzystanie jej do własnych, niecnych celów? Otrzymalibyśmy kolejny czarny charakter w grze. Mogło się też stać odrobinę inaczej. Efi stworzyła za młodu coś niesamowitego, ale to maszyny zbuntowały się same lub przy pomocy kogoś innego. Wynalazczyni nie mogła pogodzić się z faktem, że jej "dzieci" wywołały wojnę, więc chce dołączyć do Overwatch, by jak najszybciej ją zakończyć. Brzmi sensownie?

Efi nie będzie postacią grywalną, sterować będziemy OR15

W wywiadzie młoda wynalazczyni wspomina o robocie, który ma zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, a jego nazwa to OR15. Czy dane by nam było pokierowanie jednym z jej tworów? Byłby on zły czy dobry? To maszyna, która posłuszna jest swojemu twórcy, czy zbuntowała się przeciwko ludzkiej tyranii? Na podstawie aktualnych informacji ciężko stwierdzić, jaka jest prawda. Jak mógłby wyglądać ten robot? Bardzo możliwe, że będzie on taki, jak ten zaznaczony na grafice koncepcyjnej poniżej. Skąd ten pomysł? Malowanie i kolorystyka jego zbroi pasuje do stylu afrykańskiego (Numbani), skąd pochodziłaby domniemana twórczyni. Moim zdaniem to jest najbardziej prawdopodobna opcja.

Efi twórcą robota, którym steruje od wewnątrz lub z odległości

Pokazana wyżej postać może być czymś w rodzaju mecha podobnego do tego od D.Vy. Młoda bądź dorosła Efi mogłaby sterować nim od wewnątrz lub z odległości. Pojawiają się jednak pewne wątpliwości. Jeśli sterowałaby nim od wewnątrz, to ewakuowałaby się z niego tak samo jak młoda Koreanka? Jeśli nie, to zostawałaby w środku? Z drugiej strony, jak rozwiązać problem sterowania robotem z dystansu przy jednoczesnym zachowaniu świadomości, że nie biega on z własnej woli? Być może nie zobaczylibyśmy w grze samej Efi, a tylko słyszelibyśmy jej głos wydobywający się z głośników robota. Ogromna machina mówiąca kobiecym głosikiem?


Powiązania Efi z Sombrą

Na grafice użytej w filmie o historii Sombry możemy zobaczyć motyw Numbani, czyli miejsca pochodzenia wynalazczyni. Może się okazać, że hakera mogła mieć wpływ na kryzys omniczny. Czy zmanipulowała Efi, by sobie ją podporządkować? Czy może dobrowolnie jest wspólniczką Sombry? Na odpowiedzi na te pytania musimy jeszcze trochę poczekać.


Oto kilka propozycji dotyczących (prawdopodobnie) nowej postaci. Skoro otrzymujemy nowe informacje to coś musi być na rzeczy. Osobiście zastanawiam się, czy nie dostaniemy nowej postaci jeszcze przed startem 4 Sezonu Rywalizacji. Byłby to idealny moment na wstępne zapoznanie się z bohaterem.

Trafiliście na jakieś inne, ciekawsze bądź bardziej wiaroygodne domysły? Dajcie znać w komentarzach i dołączcie do dyskusji na naszej grupie na Facebooku poświęconej Overwatch oraz na grupie całego portalu Bizony Blizzone. Zapraszamy!

Komentarze

michasieko 26. luty 2017 - 18:40
nowy bohater zawsze na końcu sezonu