GoodGame Expo - Turniej Heroes of the Storm

GoodGame Expo - Turniej Heroes of the Storm

W miniony weekend odbyły się targi GoodGame Expo, które były połączone z warszawskim Comic Conem. Jak każdy wie, targi trwały 4 dni, lecz to co nas najbardziej interesowało, można było dopiero zobaczyć w sobotę oraz niedzielę.


W sobotę na terenie hali "C", na stanowisku GameRagon odbył się turniej Heroes of the Storm. Do wygrania było mnóstwo ciekawych nagród, o łącznej wartości 3500 PLN:

  • 1 miejsce: 5x dyski zewnętrzne 500GB, 5x karta upominkowa G2A o wartości 5EUR, 5x figurki NECA, kod dla bohatera oraz skórka dla każdego uczestnika
  • 2 miejsce: 5x mysz ASUS Cerberus, gadżety ASUS, kod dla bohatera oraz skórka dla każdego uczestnika
  • 3 miejsce: mysz gamingowa, klawiatura gamingowa, gadżety GameRagon, kod dla bohatera oraz skórka dla każdego uczestnika
  • 4 i 5: kod dla bohatera oraz skórka dla każdego uczestnika
Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn. Co prawda dotarło tylko 5 z nich - nie oznacza to jednak, że emocje były z tego powodu mniejsze. Do turnieju stawiły się następujące drużyny:
  • Trzymaj gardę, pięści twarde
  • Just4Fun
  • Inicjatywa
  • Taruo Party
  • Turning Point

Z racji tego, że pojawiła się tylko połowa drużyn organizatorzy wykazali się elastycznością, natychmiast zmieniając system rozgrywki na Bo2.


W sobotę o godzinie 10:00 rozpoczęła się faza eliminacji, która trwała, aż do godziny 21:00. Niedziela natomiast zaowocowała wspaniałymi zmaganiami w finale - bój był zacięty i żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Ostatecznie najlepsi okazali się Taruo Party, którzy praktycznie rozgromili swoich przeciwników - jeden mecz trwał 5:30 i nikt nie mógł w to uwierzyć.
Niżej przedstawiamy wam tabelę rozgrywek i jak sami możecie zauważyć Taruo zdominowało rozgrywki.


Z pewnością zainteresowanie turniejem wzrosło, dzięki obecności Xardas182 (występującego w drużynie Taruo Party) oraz Wilq - dwóch osób znanych na polskiej scenie Heroes of the Storm. Zmagania podziwiało wiele osób, które po meczach podpytywały zawodników o ich przebieg i uzasadnienie postępowania w czasie poszczególnych sytuacji.Poniżej prezentujemy zwycięzców GR CUP na GoodGame Expo - Taruo Party. Gratulujemy!Drugie miejsce zajęła drużyna Just4Fun


Turniej na trzecim miejscu zakończyła drużyna Trzymaj Gardę.Oczywiście nie obyło się bez problemów technicznych pierwszego dnia, gdy drużyna Trzymaj Gardę miała problemy z zalogowaniem się, natomiast drugiego dnia "uśmiercili" laptopa podczas banowania postaci - pozdrawiamy Was, chłopaki! Na szczęście początkowe trudności nie przeszkodziły im w zajęciu dobrej pozycji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałe widowisko i zaprezentowanie swoich umiejętności, będących na wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku weźmie udział jeszcze więcej drużyn, dostarczając nam kolejne, olbrzymie dawki emocji!