IEM Shanghai zaraz za rogiem!

IEM Shanghai zaraz za rogiem!

Kolejny turniej IEM zaczyna się już jutro, śmietanka azjatyckiej sceny StarCrafta będzie walczyć o pulę 25 tysięcy dolarów i punkty WCS. Gdzie i kiedy obejrzeć mecze?


Wakacyjny IEM

Ahh IEM Shanghai, turniej przez który co roku zarywam noce (o ile wygodniejsze byłoby życie na płaskiej Ziemi...) zaczyna się jutro o 4 nad ranem i potrwa do niedzieli, kiedy to odkryjemy kto jest najlepszym graczem spośród przedstawionej poniżej szesnastki.


Szesnastu wspaniałych


Jak widzicie poziom graczy we wszystkich grupach jest naprawdę wysoki,a grupa D jest prawdziwą grupą śmierci. Gra tam trzech z czterech terrańskich jeźdźców apokalipsy (ostatni został wygnany do grupy A).

Oczywiście przewidywanie komu uda się wyjść z fazy grupowej jest bardzo trudne, jednak prawie zawsze można wskazać dwóch faworytów - w grupie A są to TY i Dark. Grupa B jest już trudniejsza do przewidzenia - stawiałbym na Stats-a oraz GuMiho. W grupie C Solar i soO wychodzą przed szereg a grupa D, cóż Trust nie ma tutaj szczęścia.

Nieznanym elementem są w tym turnieju gracze z Chin - potrafią oni grać na dość dobrym poziomie (między innymi w code S), jednak przy takiej opozycji mogą mieć problemy z zajściem wysoko w tym turnieju.


Gdzie i kiedy oglądać gry?

Oficjalny stream ESL na twitchu można znaleźć TUTAJ, gry rozpoczną się w czwartek 27 lipca o 4:00 czasu polskiego i równie wcześnie aż do niedzieli włącznie. Kto według was jest faworytem do zajęcia pierwszego miejsca i czy soO zajmie kolejne drugie miejsce?