GSL vs. the World już jutro!

GSL vs. the World już jutro!

GSL vs the World, drugi w tym roku globalny event w którym będziemy mogli zobaczyć jak koreańscy gracze radzą sobie z "foreginerami" i oczywiście wesprzeć naszego rodaka.

Gwiazdy turnieju

Częśc graczy została wybrana poprzez powszechne głosowanie, reszta została zaproszona do turnieju ze względu na swoje osiągnięci. Z koreańskiej strony reprezentantami będą herO, ByuN, Dark, sOs, Stats, soO, INnoVation, TY. Ich przeciwnikami, graczami którzy będą walczyć o honor reszty świata są: ShoWTimE, Kelazhur, Scarlet, Neeb, Serral, SpeCIaL, iAsonu i oczywiście legenda z Polski - Nerchio.

Główny turniej

Główną cześcią tego turnieju jest drabinka single elimination, w której każdy mecz za wyjątkiem finału (Bo7) są rozgrywane w formacie Bo5. Sama drabinka została uprzednio ustawiona, i we prawie wszystkich meczach pierwszej rundy grają ze sobą Koreańczyk i "obcokrajowiec".

Ale to nie wszytsko

Dodatkowo, w niedzielę zostanie rozegrany mecz drużynowy Bo9 w formacie Proleague (każdy gracz rozgrywa tylko jedną serię, w razie potrzeby zostaje rozegrany ace match w którym może wziąć udział dowolny gracz) aby pokazać czy naprawdę Korea jest silniejsza od reszty świata jeśli nie bierzemy pod uwagę tylko i wyłącznie indywidualnych wyników. Dodatkowo każdy team ma swojego kapitana - dla KR jest to NesTea, którego chyba nie musimy przedstawiać, a reszcie świata przewodzi równie sławny zerg z Francji - Stephano.


Który region okaże się lepszy, jak daleko zajdzie polska nadzieja i czy będziemy świadkami końca świata kiedy NesTea się obudzi aby przewodzić Korei? Odpowiedzi na te i inne pytania zaczniemy uzyskiwać już jutro od godziny 11:00 czasu polskiego. Oficjalny angielskojęzyczny stream jest dostępny pod tym linkiem: https://www.twitch.tv/starcraft