Trzeci cotygodniowy turniej SC:R za nami

Trzeci cotygodniowy turniej SC:R za nami

Scena esportowa Starcraft remastered już się rozkręca. Pojawia się coraz więcej nowych turniejów. Po Launch Event, który był tylko i wyłącznie dla zaproszonych graczy pojawia się coraz więcej sposobu, gdzie zwykli śmiertelnicy mogą spróbować swojego szczęścia.


Cotygodniowe rozgrywki

Wczorajszym turniejem ESL był już trzecią taką cotygodniową imprezą dla fanów SC:R, gdzie można wygrać 20€ w postaci karty do konta battle.net oraz jeden miesiąc ESL premium. Jednak aby móc sięgnąć po te nagrody trzeba wykazać się niesamowitymi umiejętnościami gry - zwycięzca zgrania całą pulę nagród, nie ma nic dla drugiego miejsca.

Wczorajszy zwycięzca

Więc kto wygrał wczoraj? Z pośród 16 graczy zwycięzcą został belgijski zerg eOnzErG, który pokonał w finale niezbyt sławnego ukraińskiego protosa srkyct, który nie posiada nawet własnej strony na liquipedii. W turnieju brało udział kilku polskich graczy, najdalej z nich zaszedł bH - ten zerg dotarł aż do półfinałów tego turnieju.


Kolejne szanse

Następna edycja tego turnieju odbędzie się już w tę sobotę, zapisy są otwarte dla wszystkich więc nie ma powodu dla którego nie możecie wziąć w nim udziału. Zapisy dla każdego takiego turnieju odbywają się przez portal ESL, tutaj: https://play.eslgaming.com/starcraft/global/scr/op....


Gdzie oglądać?

Polski komentarz turniejów zapewnia Marek itzNaix Wierczyński na naszym blizzonowym kanale na twitchu (https://www.twitch.tv/blizzone_sc2), możecie tam znaleźć nie tylko przyszłe turnieje ale również VOD-y z rozgrywek, które mogliście przegapić.