WESG 2017 - Zapowiedź polskich kwalifikacji

WESG 2017 - Zapowiedź polskich kwalifikacji

WESG - World Electronic Sports Games powraca również tym roku! Znów za pierwsze miejsce będzie do zgarnięcia aż 200 tysięcy dolarów. W poniedziałek dowiemy się, którzy z polskich zawodników pojedzie na finały kontynentu by zdobyć szansę walki o cenne nagrody.

Układ turnieju

Jak więc wygląda ścieżka prowadząca do finału w tym turnieju? Pierwszym stopniem są regionalne kwalifikacje rozgrywane dla wyłonienia najlepszych przedstawicieli krajów (Niemieckie, Polskie) czy mikroregionów (np. krajów bałtyckich). Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach Europejskich (bądź np. tych dla obydwu Ameryk, w zależności od regionu). Z kolei z tych turniejów wyłoniona zostanie pula graczy, którym będziemy dopingować podczas głównego eventu.

Kto gra spośród polaków?

Wśród uczestników możemy znaleźć wszystkie nasze rodzime sławy: Nerchio, Elazer, MaNa, Guru i wielu innych. Pełna lista uczestników znajduje się na stronie WESG.

Kiedy i gdzie można oglądać rozgrywki?

Mecze kwalifikacyjne rozpoczną się o godzinie 18:00 w środę (18.10), w czwartek będziemy już znali szczesliwą parę, która będzie nas reprezentować na scenie międzynarodowej. Mecze będzie można obejrzeć u Emila na kanale tutaj: https://www.twitch.tv/emstarcraft Zapraszamy do oglądania i kibicowania!