BlizzCon - Czego dowiedzieliśmy się z Ceremonii Otwarcia?

BlizzCon - Czego dowiedzieliśmy się z Ceremonii Otwarcia?

Ceremonia otwarcia BlizzCon 2017 już za nami. Ogłoszono sporo nowości - część wieści jest szokująca. Do rzeczy. Co wyjawił Blizzard?

StarCraft II:

Dla mnie osobiście to chyba największe zaskoczenie. StarCraft II będzie FREE TO PLAY od 14 listopada! Pytanie co przyniesie nam panel “What’s next”, ale już to co ogłoszono szokuje. Każdy otrzyma za darmo Wings of Liberty. Ci, którzy mają podstawkę, mogą otrzymać pierwszy dodatek - Heart of the Swarm - logując się do aplikacji Blizzard między 8 listopada a 8 grudnia. Dodatkowo, każdy Commander w co-opie będzie dostępny za darmo do 5 poziomu dla wszystkich.

Co z osobami, które kupiły więcej niż podstawkę? W ramach podziękowania za zakup gry przed 31 października tego roku, otrzymają specjalną skórkę „Eidolon” dla duchów oraz trzy portrety upamiętniające ich status fundatorów.

Heroes of the Storm:

W 2018 roku pojawią się nowe mechaniki, ułatwiające lane’owanie oraz zmieniające zasady związane ze skradaniem / niewidzialnością. Do tego, zapowiedziano, że do Nexusa zawitają dwie nowe postaci: Hanzo i Alexstrasza! Wraz z nimi czeka nas nowa mapa i coś, na co zawsze wyczekujemy - zmiany w matchmakingu! Jakie? O tym dowiemy się na panelu “What’s next”.

HearthStone:

Zapowiedziano ostatni dodatek roku mamuta: Koboldy i Katakumby. Wszystko przedstawiono w formie swoistej podróży po lochach rodem z paragrafowych RPGów. Zapowiedziano nową kartę legendarną: Marin the Fox, którą w złotej wersji otrzymają wszyscy posiadacze Wirtualnego Biletu. Będzie on przywoływał skrzynkę, po której rozbiciu będziemy mieli ręce pełne najbardziej niesamowitych kart, jakie kiedykolwiek były dostępne w HearthStone.

Pojawi się się także nowy tryb Single Player: Podziemne Wyprawy (The Dungeon Run). Startujemy z dziesięcioma kartami, by w walce z 8 losowymi bossami zdobywać kolejne i uzupełniać swoją talię. Żadne dwie rozgrywki nie będą identyczne. To tryb, w którym - podobnie jak w niektórych Karczemnych Bójkach - nie będzie potrzeba żadnych kart w swojej kolekcji!

Pełne zestawienie przedstawił serwis HearthHead.

Overwatch:

Pojawi się nowa mapa: Blizzard World. W grze pojawi się na początku przyszłego roku, ale już wkrótce pojawi się na serwerze testowym. Jest to mapa hybrydowa, częściowo typu payload, a częściowo assault. Wraz z mapą pojawi się nowa postać - support healer Moira, przypominająca połączenie Symmetry, Zenyatty i Reapera. Określono ją jako: “Damage, heal and high mobility: OP-af”. Pojawił się też nowy film animowany - historia Reinhardta.

World of Warcraft:

Nowy dodatek nadchodzi! World of Warcraft: Battle for Azeroth. Będzie się on skupiać na konflikcie Ally vs. Horde. Pojawią się dwa nowe kontynenty - Kul Tiras (Ally) i Zalandar (Horde). Maksymalny poziom wzrośnie do 120 lv, pojawią się nowe raidy, rasy sojusznicze i… opcja budowy własnej wyspy? Więcej informacji już wkrótce.

Do tego wszystkiego wisienka na torcie: klasyczna (vanilla) wersja WoWa - World of Warcraft: Classic.

Edit: Poprawki przy SC2 i HS.