Nowe Rasy Sojusznicze

Nowe Rasy Sojusznicze

Wraz z dodatkiem Battle for Azeroth dołączają do nas nie jedna czy dwie nowe rasy, a sześć! Może nie wszystkie z nich są kompletnie nowe, jednak mają inne podłoże fabularne niż rasy bazowe, a żeby nimi zagrać będziemy musieli najpierw je odblokować.


Czym różnią się Rasy Sojusznicze od standardowych ras ?

Rasy Sojusznicze, są zazwyczaj plemionami lub fakcjami, które w przeszłości spotykaliśmy jako neutralne.
Jednak gdy cały Azeroth pochłania pożoga wojny, trudno pozostać neutralnym. Dlatego my, jako gracze wyruszamy z zadaniem zwerbowania tych fakcji do dołączenia do Sojuszu lub Hordy.

Brzmi trochę jak werbunek followerów?
O ile zadanie i historia opowiedziana w tych mini kampaniach będzie podobna z charakteru do pozyskiwania followerów - poznamy ich wewnętrzne problemy, pomożemy w znalezieniu ich miejsca w wielkim świecie - to zwieńczona zostanie ona przyłączeniem się całej tej rasy do naszej frakcji.
Oznacza to, że od tego momentu możemy stworzyć nową postać tej rasy (podrasy), lub korzystając z płatnej usługi Blizzarda, zmienić rasę naszej aktualnej postaci na nowo odblokowaną.

Cały proces jest odrobinę podobny do odblokowania klasy Death Knighta lub Demon Huntera, gdzie musieliśmy najpierw osiągnąć inną postacią określony poziom. Tutaj najpierw musimy ukończyć szereg zadań.

Rasy Sojusznicze mimo, że są bardzo podobne do istniejących, posiadają własny zestaw unikatowych cech jak fryzury lub tatuaże. Mają także odrębne umiejętności rasowe.


Postacie ras sojuszniczych zaczynają przygody do razu na poziomie 20.
Jeżeli zdecydujemy się na levelowanie takiej postaci od początku, to po osiągnięciu poziomu maksymalnego nagrodzeni zostaniemy specjalnym, kosmetycznym zestawem ekwipunku.
Dziedziczny Ekwipunek nie jest przywiązany do żadnego typu zbroi, więc będziemy mogli transmogować go niezależnie od klasy na wszystkich innych postaciach.

Dostaliśmy także potwierdzenie, że dostaniemy dodatkowe miejsca na postacie!


TAURENI Z HIGHMOUNTAIN
FAKCJA: HORDA

Spadkobiercy od Hulna, bohatera Wojny Starożytnych, taureni z Highmountain czczą duchy ziemi, rzeki i nieba. Mimo, że Legion najechał ich ziemie i zasiał między ich plemionami ziarno niezgody, Highmountain znowu są zjednoczeni. W końcu są gotowi opuszczenia gór które czcili by stanąć u boku ich krewniaków z Kalimdoru, użyczając swojej szlachetności i siły potędze Hordy.

Dostępne klasy:


LIGHTFORGED DRAENEI
FAKCJA: SOJUSZ

Przez niezliczone tysiąclecia Armia Światłości prowadziła wojnę przeciw Płonącemu Legionowi w Twisting Nether. Draenei, najbardziej oddani swojej długiej krucjacie, poddali się rytuałowi przekuwając i nasycając ich ciała isotą Świętego Światła. Po ostateczmy zwycięstwie na Argus, Lightforged Draenei przyjęli nową misję: ochrona Azeroth przed rosnącymi zagrożeniami i pomoc Sojuszowi w odparciu agresji Hordy

Dostępne klasy:


NIGHTBORNE
FAKCJA: HORDA

Izolowane za barierą ochronną przez 10 000 lat, elfy z Suramaru coraz bardziej uzależniały się od magicznej mocy Nightwell. By chronić to źródło mocy, przywódcy Nightborne zawarli umowę z Płonącym Legionem, która pogrążyła ich królestwo w wojnie domowej. Po wyzwoleniu się spod wpływu demonicznych władców, Nightborne szukają sprzymierzeńców w Hordzie, aby pomóc im odzyskać swoje miejsce w świecie.

Dostępne klasy:


VOID ELF
FAKCJA: SOJUSZ

Wielu próbowało wykorzystać korumpującą magię Void. Większość, którzy próbowali, popadła w szaleństwo. Zdeterminowana, by użyć tej mocy dla dobra Azeroth, Alleria Windrunner jest pierwszym śmiertelnikiem, któremu udało się pokonać szepty cienia. Przybywając z pomocą grupie jej krewnych, którzy niemal poddali się ciemności. Alleria przyrzekła wytrenować te Void Elfy w kontroli cienia w nich samych i przysięgła ich nowo odkryte moce Sojuszowi.

Dostępne klasy:


TROLLE ZANDALARI, ORAZ KRASNOLUDY DARK IRONJeszcze więcej sprzymierzeńców czeka na nieodkrytych ziemiach. Gdy bohaterowie Sojuszu przemierzają Kul Tiras, będą mogli zrekrutować Krasnoludy Dark Iron. W Zandalar, championi Hordy mogą przekonać Trole Zandalari by do nich dołączyli.
Na razie dostajemy te sześć, nowych ras sojuszniczych, lecz to dopiero początek.


Developerzy zapowiadają, że mają teraz narzędzia i opracowane metody, by wprowadzić więcej ras na podobnej zasadzie, kiedy tylko nadarzy się ku temu dobra okazja.Komentarze

Macias 5. Listopad 2017 - 14:36
hehehe to juz jest lenistwo i ignorancja, reskiny starych ras.