Pomorze vs Mazowsze - trwają zapisy do Turnieju Województw!

Pomorze vs Mazowsze - trwają zapisy do Turnieju Województw!

Ramię w ramię, duzi i mali polskiego SC2 spotykają się by rywalizować w wirtualnym turnieju drużynowym. Bez wielkich nagród, bez nadziei na zaszczytną wzmiankę w pasku TVP Info... Cel jest jeden: Przynieś chwałę swojemu regionowi lub zgiń próbując!


Kolejna edycja Turnieju Województw to ponownie inicjatywa społeczności graczy skupionych wokół forum NetWars.pl. Wydarzenie to cechuje unikalny klimat - organizatorzy dają uczestnikom możliwość uwolnienia wewnętrznych instynktów plemiennych i walkę pod sztandarem swojego województwa. Wybitnie sprzyja temu formuła rozgrywek: gracze zostają podzieleni na 8 drużyn, spośród których każda zrzesza reprezentantów wybranego regionu.


Wielcy z wielkimi, mniejsi z mniejszymi

W ubiegłorocznej edycji turnieju wzięło udział aż 107 zawodników, reprezentujących niemalże wszystkie ligi rankingu SC2. Drużyny rywalizują ze sobą online, typując spośród swoich członków czempiona walczącego z przeciwnikiem z innego zespołu o jeden punkt. O wystawieniu danego zawodnika w danej parze decyduje kapitan drużyny. Aby uniknąć zbyt rażących dysproporcji doświadczenia, niżej sklasyfikowani w rankingu zawodnicy rywalizują w ramach tzw. rookie set, jednak ich punkty za zwycięstwa są równie cenne co za triumf nad grandmasterem. Jak podkreślają organizatorzy, rywalizacja w tak dużych zespołach zdejmuje w znacznej mierze odpowiedzialność wyniku z mniej doświadczonych graczy, pozwalając by ich wyżej sklasyfikowani koledzy z drużyny nadrobili ewentualne braki punktowe.


Zagraj z profesjonalistami

Turniej ma na celu przede wszystkim integrację społeczności polskich graczy, nie oznacza to jednak że nie zobaczymy w nim zawodowych graczy. Spośród zapowiedzianych uczestników na czoło wysuwa się para zawodników, których nikomu z zainteresowanych nie trzeba przedstawiać - Elazer oraz Indy!

Pierwszy z wymienionych ma za sobą wyjątkowo udany sezon. 19-latek zwyciężył w WCS Walencja oraz ma za sobą bardzo udany występ na Blizzconie oraz bardzo przyzwoity wynik w prestiżowym GSL code S. Również Indy zaliczył w tym sezonie kilka niezłych wyników, a jego kanał na YouTube bardzo dynamicznie się rozwija. Obaj wymienieni zasilą szeregi reprezentacji Mazowsza.

Nie będą to jednak jedyni wysoko rozstawieni zawodnicy. Do dnia dzisiejszego w turnieju udział potwierdziło aż 18 GrandMasterów!


Twój cannon rush przejdzie do historii!

Chcesz się pokazać szerszej publiczności? To może być świetna okazja, gdyż wszystkie rozgrywane pojedynki będą streamowane na Twitchu wraz z komentarzem zawodowych casterów (m.in. Zedda i Tohimona)! Zrób wszystko żeby dać swojej drużynie zwycięstwo na oczach dziesiątek widzów, lub przynajmniej spraw by Twoja walka została zapamiętana i wspominana przy okazji kolejnych edycji. Relacji szukajcie na twitchowym kanale NetWars!


Gdzie można się zapisać?

Turniej bez wielkich nagród, za to z udziałem czołówki polskiej sceny SC2; z ogromnymi emocjami, lecz z nieproporcjonalnie mniejszym napięciem. Nie może tam Was zabraknąć!

Zapisy trwają do 21 grudnia, do listy uczestników możesz dopisać się tutaj. Także nasza redakcja będzie miała swoich przedstawicieli - ekipę z Wielkopolski wzmocni Robert "Szkodnix" Wolniak, zaś autor niniejszego wpisu postara się nie zhańbić szlachetnych barw chorągwi śląskiej.


A co jak przegram?

Turniej to przede wszystkim świetna okazja do zintegrowania się środowiska, nawiązania nowych znajomości i przeżycia fajnej przygody z osobami o podobnych zainteresowaniach. Nie udało Ci się w placementach i wstydzisz się zaprezentować dostojny brąz swej rangi? Odrzuć myślenie w kategoriach kolorystycznych - ranga i mmr to tylko mało ważne cyferki! Dużo bardziej przyda nam się Twój zapał i chęć przeżycia czegoś zupełnie nowego.

Czas zacząć poważnie trenować, do zobaczenia w drabince!


dodatkowe informacje:

http://netwars.pl/temat/175749

wyniki ubiegłorocznej rywalizacji:

http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/User:Kashim/...

link do zapisów:

http://bit.ly/TW2018Zapisy

Komentarze

Obrazek użytkownika Kashim
Kashim 9. Grudzień 2017 - 11:25
Świetnie! HYPE