Łatka 1.21 do Starcraft: Remastered

Łatka 1.21 do Starcraft: Remastered

W czasie kiedy Starcraft 2 przeżywa swoistą drugą młodość za sprawą przejścia na model free2play, również i w Starcraft: Remastered dzieje się sporo. Kilka dni temu do gry wyszła kolejna łatka oznaczona cyframi 1.21, która dodaje kilka brakujących elementów i mechanik z wersji 1.16.1.

Powrót do mechaniki "Extended Unit Death"

Najważniejszą zmianą aktualizacji jest dodanie emulacji do wyzwalacza Extended Unit Death (w skrócie EUD), będącego głównym składnikiem większości map niestandardowych do Starcraft: Brood War. Była to opcja, która pozwalała twórcom map dowolnie modyfikować mechanikę rozgrywki. Niestety z powodu wielu zmian w silniku Starcraft: Remastered jak i wielu nadużyć tej mechaniki, Blizzard podjął decyzję o usunięciu tej funkcji z odnowionej edycji naszego klasyka. Jednak za namową społeczności, w łatce 1.21 mechanizm EUD ma powrócić, a wraz z nim ogromna liczba nowych-starych niestandardowych plansz do gry. Chwilowo jednak tyczy się to tylko map, które nie mają własnych, zmodyfikowanych grafik.

Naprawa problemu "Cannot create more units"

Podobną zmianą jest usunięcie błędu Cannot create more units (w skrócie CCMU), który był drugą przeszkodą dla twórców niestandardowych map jak i miłośników nietypowych trybów gry w Starcrafcie. Po aktualizacji limit jednostek możliwych do stworzenia można będzie modyfikować w miarę potrzeb. Funkcja ta szczególnie ucieszy graczy tzw. customów oraz tych, którzy ostrzą sobie zęby na rozgrywki w ponadstandardową liczbę graczy.

Nowe mapy do trybu rankingowego

Ostatnią znaczącą modyfikacją jest nowa pula map dostępnych w trybie rankingowym. Od wejścia łatki, mecze 1v1 będą rozgrywane na niniejszych mapach: Circuit Breakers, Fighting Spirit, Match Point, Longinus II, Neo Jade, Tau Cross oraz Destination. Po opis każdej mapy wraz z ciekawostkami i ewentualnymi trickami odsyłamy na Liquidpedię.

Pozostałe zmiany wiążą się z poprawkami interfejsu, błędów dotyczących Battle.Net oraz Turn Rate. Tymczasem uzbrójcie się w karabiny, świecące ostrza oraz pazury i do zobaczenia na polu bitwy rodem z 1998 roku!