Testy na serwerze PST – potrzebujemy was!

Testy na serwerze PST – potrzebujemy was!

Pracujemy nad kilkoma zakulisowymi optymalizacjami. Ponieważ część z nich jest dość ryzykowna, potrzebujemy waszej pomocy, by przetestować je, zanim trafią one do aktualnej wersji gry!

Począwszy od dzisiaj, 16 stycznia, możecie dołączyć do nas na specjalnym serwerze PST, gdzie będziemy testować te optymalizacje. Przy okazji, liczymy na raporty dotyczące błędów, które pojawiają się, gdy gracze próbują rozpocząć lub dołączyć do gry wieloosobowej lub komunikować się z innymi graczami przez czat w grze.

Do wzięcia udziału zachęcamy wszystkich graczy. Już teraz możecie pobrać wersję PST!

Kilka istotnych uwag:

  • W tej aktualizacji nie ma żadnej nowej zawartości.
  • Chociaż będziecie mogli skopiować swoje dotychczasowe postacie, aktywujemy również premię 2000% do znajdowania przedmiotów legendarnych , aby zachęcić w ten sposób do udziału w testach.
  • Przypominamy również, że wszelkie postępy poczynione na PST nie zostaną przeniesione do waszych normalnych kont.
  • Jako że ta aktualizacja skupia się wyłącznie na wyszukiwaniu i naprawianiu błędów związanych z powyższymi kwestiami, w okresie testowym otwarte będzie jedynie forum zgłaszania błędów.
  • W trakcie testów wydajność serwera może się zmieniać.
  • PST będzie dostępny przez ograniczony czas. Będziemy niezmiernie wdzięczni za całą waszą pomoc w przeprowadzeniu szybkich i sprawnych testów przy udziale jak największej liczby uczestników.

Mamy nadzieję, że znajdziecie trochę czasu, aby nam pomóc. Jeśli potrzebujecie więcej informacji na temat uczestnictwa w testach na PST, zajrzyjcie do sekcji FAQ lub zapoznajcie się z poniższymi informacjami.

Dziękujemy wam, nefalemowie, i do zobaczenia w Sanktuarium!


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ:

Aby wziąć udział w publicznych testach, wymagana jest licencja Diablo III przypisana do konta Blizzard Battle.net o nieposzlakowanej opinii (innymi słowy, nie może być ono zablokowane lub zbanowane). Należy również pobrać i zainstalować aplikację Battle.net, jeśli jeszcze jej nie posiadacie.

Krok 1: Stwórz konto PST. W tym celu, zaloguj się na stronę zarządzania kontem Blizzard Battle.net i kliknij dwa razy na licencję Diablo III. W ten sposób trafisz na stronę zarządzania grą. Kliknij tam przycisk „Stwórz konto PST”.

W wypadku wcześniejszego uczestnictwa w testach Diablo III na PST (w tym wersji beta Reaper of Souls), przycisk „Stwórz konto PST” może się nie pojawić. Dzieje się tak dlatego, że konto zostało już założone, dlatego można pominąć ten krok.

Krok 2: Po stworzeniu konta PST, instalacji aplikacji Battle.net i zalogowaniu się przy użyciu danych z konta Blizzard Battle.net należy wybrać Diablo III w menu głównym z lewej strony.

Krok 3: Na ekranie Diablo III tuż nad przyciskiem „Graj” znajduje się menu rozwijane (lub „Zainstaluj” jeśli gra obecnie nie jest zainstalowana na danym komputerze). Należy wybrać w tym menu „PST: Diablo III".

Krok 4: Opcja instalacji i uruchomienia aktualizacji 2.4.2 na PST powinna być teraz aktywna.

Aktualizacja 2.4.2 na PST dostępna jest we wszystkich obsługiwanych językach, a w testach uczestniczyć mogą posiadacze kont ze wszystkich regionów.


KOPIOWANIE POSTACI NA PST:

Opcja kopiowania istniejących postaci z aktualnej wersji gry Diablo III na konto PST będzie dostępna na poziomie konta PST. Warto podkreślić, że za każdym razem na konto PST można skopiować postaci tylko z jednego regionu. W przypadku skopiowania postaci z konta w innym regionie gry, postaci znajdujące się wcześniej na koncie PST zostaną utracone.

Krok 1: Zaloguj się do aktualnej wersji gry, a następnie wyloguj się z niej.

Krok 2: Zaloguj się do klienta PST i stwórz postać na poziomie 1. Następnie wróć do głównego ekranu postaci.

Krok 3: Kliknij przycisk „Kopia PST” znajdujący się w prawym górnym rogu (przycisk ten pojawi się w grze dopiero po utworzeniu postaci na poziomie 1).

Krok 4: Wybierz swój region.

Krok 5: Kliknij „Kopiuj”. W ten sposób skopiowane zostaną wszystkie twoje postacie z konta powiązanego z danym regionem.

Krok 6: Twoje konto zostanie rozłączone z klientem PST.

Krok 7: Zaloguj się ponownie. Możesz już grać skopiowanymi postaciami.

Prosimy pamiętać, że w tym samym czasie można kopiować postaci tylko z jednego regionu. Dlatego, jeśli postanowicie skopiować postacie z konta w innym regionie, uprzednio skopiowane postacie PST znikną. Co więcej, można kopiować postacie na konto PST nie częściej niż raz na dobę. Próba skopiowania bohatera przed upływem tego czasu skutkować będzie wystąpieniem błędu.

Ponieważ PST jest obszarem testowym, istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z wydajnością gry, a serwer może zostać zrestartowany lub wyłączony bez ostrzeżenia.