World of Warcraft Traveler - zapowiedź nowych książek Insignis!

World of Warcraft Traveler - zapowiedź nowych książek Insignis!

Ci, którzy zakupili najnowszą książkę z uniwersum World of Warcraft: Fale Ciemności, natknęli się na małą niespodziankę od wydawcy, czyli zapowiedź: World of Warcraft: Traveler.


Seria Traveler została ogłoszona światu przez Blizzard już w 2016 roku, kiedy firma podjęła współpracę z amerykańskim wydawnictwem Scholastic, odpowiedzialnym m.in. za takie wydania jak: Igrzyska Śmierci, Piraci z Karaibów, Harry Potter, Hobbit czy Indiana Jones.

Pierwsza część Podróżnika jest dostępna w wersji anglojęzycznej już od października 2016 roku. Data premiery polskiego wydania nie została oficjalnie ogłoszona, ale są solidne podstawy do spekulacji, iż może się ukazać w pierwszej połowie 2018 roku.

Autorem książek jest Greg Weisman odpowiedzialny m.in. za serial animowany Star Wars: Rebelianci oraz odcinki w produkcjach takich jak: Ben 10, Wojownicze Żółwie Ninja czy Kim Kolwiek.

World of Warcraft jest z nami już 14 lat a sama marka Warcrafta 24 lata, przez ten okres gracze dojrzewali wraz z grami. Z zapartym tchem śledziliśmy nowości w samych produkcjach Blizza jak i losy bohaterów, których historię pielęgnowano nie tylko w grach, ale i mediach pobocznych. Po tylu latach większość z nas doczekała się zapewne własnego potomstwa lub chociaż młodszego rodzeństwa. To właśnie na nich Blizzard skierował swoją uwagę planując wydanie Travelera. Książka jest skierowana do młodszego grona czytelników. Głównym bohaterem staje się chłopiec, któremu przyjdzie samodzielnie odkrywać magię świata Azeroth. I właśnie to, moim zdaniem, czyni ta pozycję interesującą nie tylko dla młodzieży. Ci z nas, którzy dołączyli do gry niedawno, bądź nie poświęcali jego kreacji większej uwagi, mają teraz szansę spojrzeć na Azeroth z zupełnie nowej perspektywy.Opis fabuły z okładki:

Minęły lata, odkąd dwunastoletni Aramar Thorne, zdolny chłopak, który nigdy nie rozstaje się ze swoim szkicownikiem, widział swojego ojca. Zatem kiedy Kapitan Greydon Thorne dobija do brzegu i prosi syna, aby towarzyszył mu w kolejnej wyprawie, Aramar ma wrażenie, że ktoś wywrócił jego świat do góry nogami. Niestety, podczas rejsu chłopiec nie potrafi dogadać się z załogą Wavestridera, zwłaszcza z drugim oficerem pokładowym - Makasą, nastolatką, której został powierzony w opiece. Kiedy Aramar w końcu zaczyna odnajdować się pośród załogi, statek został zaatakowany przez piratów.

Podczas próby powrotu do domu Aramar i Makasa przemierzą Azeroth spotykając na swojej drodze stwory, tak wspaniałe jak i przerażające, poznają mieszkańców świata i uwiecznią ich obrazy w nieodłącznym szkicowniku Aramara oraz zawiążą nowe, nietypowe przyjaźnie.

Jednak, ich podróżą kieruje magiczny kompas Greydona, który nigdy nie wskazuje północy. A skoro kompas nie prowadzi Aramara i Makasy do domu, to dokąd?