Blizzard "walczy" z szybkim levelowaniem?

Blizzard "walczy" z szybkim levelowaniem?

Dziś w nocy weszły zmiany do RAF'a dewastując bonus doświadczenia. Jeżeli planowaliście w najbliższym czasie wystartować RAF'a wyłącznie w celu szybszego levelowania, równie dobrze możecie sobie odpuścić.Od dziś maksymalny bonus do doświadczenia to zaledwie 50%.

Recriut-A-Friend dający do tej pory dodatkowe 200% XP, zostaje zredukowany do 50% (czyli z 300% schodzimy do 150%), a dodatkowo bonus ten przestaje sumować się z Heirloomami.

Do tej pory z samych Heirlomów mogliśmy osiągnąć 55%, a do tego dochodziły bonusy z lokacjach (np.: Blessing of Auchindoun, Essence of Wintergrasp), przedmiotów, gildiowych perków czy tymczasowych Eventów z gry.

Na chwilę obecną nie do końca jest jasne czy którekolwiek z tych bonusów mogą sumować się ponad 50%.


DYNAMICZNE LEVELOWANIE W PATCHU 7.3.5

Jak prawdopodobnie już słyszeliście, Patch 7.3.5 drastycznie zmienił jak wygląda levelowanie w World of Warcraft tak, by lokacje 1-100 dynamicznie skalowały się do waszego poziomu. Dlaczego? Przez lata wprowadzaliśmy wiele zmian do krzywej szybkości levelowania - i w rezultacie tempo w jakim postacie rosną w siłe nie harmonizowało się z postępami w grze. Gracze często opuszczali lokacje na długo zanim mieli szansę ukończyć kluczową fabułę, prowadząc do mniej niż idealnej zabawy.

Wraz ze znaczącymi zmianami do tępa levelowania, istniejący program Recruit-A-Friend nie gwarantował już najlepszego doświadczenia dla nowych graczy w World of Warcraft. Nawet z dynamicznie skalującymi się lokacjami, potrójne doświadczenie powodowałoby, że wypad do Dungeona skończyłby się przytłoczeniem nowego gracza wieloma nowymi umiejętności w czasie pojedynczej wyprawy oraz wyprzedzić naturalny bieg fabuły, który nadaje sens światu i sprawia, że gracze czują się jego częścią - a my chcemy by nowoprzybili gracze czuli się w Azeroth jak w domu.

By zsynchronizować bonus XP Recriut-A-Friend z najnowszymi zmianami w levelowaniu redukujemy dodatkowe XP przyznawane połączonym graczom z 200% (300% bazowego XP) na 50% (150% bazowego XP). Wprowadzamy te zmiany by upewnić się, że bonus XP nie wpłynie negatywnie na balans gry i nie osłabi doznań z zabawy, dając dalej znaczący bonus do XP dla was i waszego przyjaciela jako "dziękuję" za udział w programie Recriut-A-Friend.

PEŁNE ZMIANY W RECRIUT-A-FRIEND
 • Bonus XP został zredukowany z dodatkowego 200%, do 50% (od 22 stycznia 2018).
 • Jeżeli jesteś aktualnie uczestnikiem programu- nie martw się! Jeżeli wysłałeś (lub otrzymałeś) zaproszenie przed datą zmian, nadal otrzymasz pełne doświadczenie (bonus +200%) do czasu gdy połączenie między tobą i przyjacielem wygaśnie (90 dni od czasu gdy konto nowego gracza zostało utworzone). Pamiętajcie, że zaproszenie RAF wygasa po 7 dniach.
 • Bonus XP z Heirloomów nie sumuje się już z bonusem RAF. Maksymalny bonus XP to obecnie +50%. Jeżeli byliście uczestnikami programu przed zmianami, wasze bonusy nadal będą się sumować.
 • Wszystkie inne nagrody pozostają bez zmian;
  • przyzwij swojego przyjaciela do siebie co 30min,
  • bonus +10% reputacji z zabójstw przyznających reputację,
  • przyznawanie poziomów: Za każde 2 poziomy twój przyjaciel zdobędzie w czasie gdy wasze konta są połączone, może on przyznać 1 poziom jednej z twoich postaci,
  • nagrody rekrutera, w tym czas gry oraz epickie wierzchowce.