Nadchodzi komiks StarCraft: Scavengers

Nadchodzi komiks StarCraft: Scavengers

Blizzard Entertainment we współpracy z amerykańskim wydawnictwem komiksowym Dark Horse ogłosił rozpoczęcie prac nad nową serią komiksów ze świata Sektora Koprulu, zatytułowaną StarCraft: Scavengers. Za jej zawartość mają być odpowiedzialni tacy weterani gatunku jak Jody Houser, pełniący funkcję scenarzysty, czy grafik Gabriel Guzmán mający na swoim koncie oprawę wizualną komiksu Star Wars.

W składającej się z zaledwie czterech tomów serii StarCraft: Scavengers będziemy śledzić losy tytułowych terrańskich złomiarzy, którzy podejmą się pozornie łatwej misji rozszabrowania porzuconego protoskiego statku kosmicznego, orbitującego wokół jednej z niezamieszkałych planet Sektora Koprulu. Seria komiksów ma oferować czytelnikom przeróżne zapierające dech w piersiach momenty, od dynamicznych wyścigów o życie aż po akcje wymykania się organom ścigania z Dominium.

Planowana premiera pierwszego tomu StarCraft: Scavengers w USA ma nastąpić już 25 lipca bieżącego roku. Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji na temat ewentualnego tłumaczenia i dystrybucji komiksów na rynek polski. O wszelkich nowościach będziemy informowali na bieżąco.