Już dziś powrót ligi Fantasy Expo Challenge

Już dziś powrót ligi Fantasy Expo Challenge

Dziś o 18:00 na kanale ESPORTSNOW będzie można śledzić na żywo mecze rozgrywane przy okazji nowej odsłony ligi Fantasy Expo Challenge w Starcrafcie 2.

Idea turnieju

Po nieco ponad półrocznej przerwie ponownie rusza cykl polskich turniejów FEC, mających na celu promocję e-sportu w naszym kraju. Tym razem jednak administrację całego przedsięwzięcia przejął na swoje barki Kashim, odpowiedzialny między innymi za opisywany przez nas wcześniej Turniej Województw.

Według wstępnych informacji, kolejne turnieje rozegrane przy okazji Fantasy Expo Challenge mają się rozgrywać średnio co dwa tygodnie. Pierwsze cztery turnieje mają być w zamierzeniu swego rodzaju pilotażem, mającym sprawdzić stopień zainteresowania całym wydarzeniem. Nie zmienia to faktu, że w turnieju będzie brało udział wielu profesjonalnych graczy z naszego kraju.

Nagrody i gracze

Nowe początki zwykle bywają trudne, stąd też w dzisiejszej odsłonie FEC gracze powalczą o niezbyt pokaźną główną nagrodę w wysokości 150 zł. Organizatorzy nie przewidują nagród za zajęcia drugiego czy trzeciego miejsca, jednak w miarę rozwoju ligi oraz rosnącym zainteresowaniem sponsorów sytuacja z pewnością ulegnie zmianie. W chwili pisania niniejszego wpisu do turnieju zapisało się 34 uczestników, wśród których znajdziemy takich graczy jak Mana, Soul, Ziggy czy Gerald. Wszystkie mecze turniejowe rozgrywane będą online.

Kiedy i gdzie?

Zapisy trwają do godziny 17.30, więc osoby które chciałyby wziąć udział wciąż mogą to zrobić na stronie Fantasy Expo Challenge. Wszystkich tych, którzy będą chcieli kibicować naszym zawodnikom zapraszamy na godzinę 18.00 na kanał ESPORTSNOW na Twitch. Profesjonalny komentarz do rozgrywek zapewni Emil z kanału EmStarcraft.