IEM Season XII - PyeongChang - podsumowanie

IEM Season XII - PyeongChang - podsumowanie

Niedawno zakończone zostały rozgrywki StarCrafta towarzyszące zimowym igrzyskom olimpijskim w PyeongChangu. Jak wypadła Polska i czy Koreańczycy udowodnili swoją dominację na własnym terenie?


Reprezentacje

Do PyeongChangu pojechało 18 graczy (zamiast oryginalnie zaplanowanej 16-tki z powodu zamieszania w trakcie klasyfikacji północono-amerykańskich). Na liście znaleźli się zarówno sławni zawodnicy, jak i mniej znani gracze jak np. Demi z Indii. Prawdopodobnie każdy z nas kibicował najgoręcej jednemu zawodnikowi, pochodzącemu z naszego kraju Elazerowi. Zaszedł on też dość daleko, bo aż do półfinałów, a po drodze pokonał w pięknej serii Zesta z wynikiem 3-1.

Finał

W finale spotkały się dwie legendy: Scarlett oraz sOs. Wydawałoby się że koreański protos będzie dominował ale stało się zupełnie inaczej, po emocjonującej serii Scarlett zmiotła swojego przeciwnika z wynikiem 4-1 i zdobyła tytuł, $50,000 oraz utarła Koreańczykom nosa na własnym terenie.


Która seria była dla was najlepszą serią turnieju? Mój osobisty głos (który w żaden sposób nie reprezentuje opinii całej redakcji a jest indywidualną opinią autora) jest na serię Elazer vs Zest, która była po prostu niezapomniana.