Nation Wars V - znamy szczegóły

Nation Wars V - znamy szczegóły

Wielkimi krokami zbliża się piąta edycja turnieju Nation Wars, która w zamierzeniu ma wyłonić prawdziwie najlepszych graczy Starcrafta 2 na świecie.

Idea Nation Wars jest bardzo prosta. Jest to turniej zorganizowany przez francuską społeczność O’Gaming, w którym trzyosobowe drużyny z każdego zgłoszonego kraju będą grały o łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy dolarów. Ze wszystkich zgłoszonych graczy z danych krajów do właściwych rozgrywek zakwalifikuje się trzech, wybranych przez społeczność poprzez głosowanie. Przewiduje się, że w tym roku w rozgrywkach mogą wziąć udział nawet 32 narodowe drużyny. W chwili pisania niniejszego wpisu swoją obecność na turnieju potwierdziło już 21 narodowości, w tym nasi rodacy. Warto śledzić całe wydarzenie tym bardziej, że w ubiegłorocznej edycji Nation Wars reprezentacja Polaków zajęła drugie miejsce, ulegając w finale jedynie Korei.

Rozgrywki w Nation Wars mają trwać miesiąc, od 21 marca do 21 kwietnia. Fazy grupowe będą odbywały się online, natomiast rozgrywki finałowe przyjdzie nam oglądać na żywo z imprezy PAX w Paryżu. Rejestracja samych zawodników ma trwać aż do 27 lutego a od zamknięcia zapisów do 11 marca społeczność będzie mogła głosować na trójkę reprezentantów danych narodowości. Rejestracji w Nation Wars dokonać mogą tylko ci gracze, którzy w rankingach z 2017 lub 2018 roku przynajmniej raz zakończyli sezon z rangą Grand Mastera.

Póki co nie pozostaje nam nic innego jak czekać na właściwe głosowanie oraz już teraz zacząć w duchu wspierać naszych polskich zawodników. Więcej szczegółów dotyczących turnieju, wraz z terminami meczów oraz listą komentatorów zostanie opublikowanych bliżej daty właściwej części Nation Wars.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kapu
Kapu 1. Marzec 2018 - 9:39
Nation Warsy zawsze były jednym z lepszych wydarzeń :) Nie ma to jak kibicować polskiej fladze!