Patch 1.29 do Warcrafta 3 już na PTR

Patch 1.29 do Warcrafta 3 już na PTR

Stało się! Po kilkuletniej przerwie jedna z klasycznych gier Blizzarda, Warcraft 3, doczekała się nowej łatki, oznaczonej cyframi 1.29, dostępnej już teraz na serwerach PTR.

Blizzard po raz kolejny pokazał, że zależy mu na odnawianiu dawnych klasyków i ich godną reprezentację w realiach 2018 roku. Warcraft 3 nie jest tu wyjątkiem. Najnowszy patch do poczciwego wara trójki” wprowadza zarówno usprawnienia samego klienta gry jak i aktualizacje balansu.

Nowe funkcje i zmiany

Pierwszą zmianą, dotyczącą klienta Warcrafta 3 jest dodanie natywnego wsparcia dla wyższych rozdzielczości, w tym monitorów 16:9. Dzięki temu gra na najnowszych ekranach wygląda o wiele lepiej i nie ma już czarnych prostokątów po bokach.

Jako iż społeczność map makerów wciąż prężnie działa w Warcrafcie 3, Blizzard również nie mógł zapomnieć o nich. Od wersji 1.29, zarówno klient gry jak i edytor map będzie wspierał mapy na 24 graczy, dzięki czemu wszyscy twórcy nowych plansz będą mieli większe możliwości w tworzeniu swoich małych dzieł.

Kolejna zmiana z pewnością ucieszy graczy HOTSa, którzy przyzwyczajeni są do posiadania wszelkich niezbędnych pasków nad swoimi postaciami. Od wersji 1.29, każdy bohater w Warcrafcie 3 będzie miał nad sobą widoczny pasek many, położony tuż pod wskaźnikiem życia postaci.

Pomniejszym, lecz wciąż cieszącym dodatkiem jest wzbogacenie puli map rankingowych 1v1 o dwie nowsze plansze do gry: Amazonii oraz Last Refuge 1.3.

Kwestia balansu

Swego rodzaju mięsiwem patcha 1.29 są liczne zmiany balansu rozgrywki. Te dotyczą w większej mierze bohaterów oraz ich specjalnych umiejętności. Ogólny koncept zmian jest taki, by gracze otrzymali większą różnorodność wyboru bohaterów oraz usunięcie z Warcrafta 3 jedynej słusznej mety”, która była obecna w grze przez dość długo. Blizzard chce to osiągnąć, skupiając się na balansowaniu konkretnych umiejętności. Z perspektywy obecnej mety za znaczącą należy uznać zmiany przelicznika obrażeń Blade Mastera od Orków lub zmniejszenie czasu trwania bańki” Paladyna, przy jednoczesnym zwiększeniu jego prędkości. Pełna lista zmian jest jednak dużo obszerniejsza i tyczy się nie tylko bohaterów z danych ras, ale również tych neutralnych z Karczm.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, łatka 1.29 do Warcrafta 3 jest póki co dostępna jedynie w fazie testów, jednak możemy mieć nadzieję, że zostanie wprowadzona do gry już w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Tymczasem zapraszamy do testowania i do zobaczenia na 24 osobowych rozwałkach.

Komentarze

Obrazek użytkownika Krisu Kujawa
Krisu Kujawa 24. luty 2018 - 14:15
Czy to ma być ta "wielka aktualizacja" która w wielu miejscach została podana nawet jako możliwa edycja "remastered"? Nie chodzi mi o to że to mało, i że jestem rozczarowany. Wręcz przeciwnie, cieszę się że będę mógł wrócić do War3 i grać bez tych irytujących czarnych pasków. Ale mimo wszystko oczekuję ewentualnej wersji Remastered :V
Robert Szkodnix... 26. luty 2018 - 13:12
Nie tylko Ty jeden :) Ale mimo wszystko jednak po tej dość długiej ciszy jeśli chodzi o patche jest to dobra odmiana. Zobaczymy co się z tego urodzi.

Pozdrawiam
Autor wpisu