Europejskie play-offy przed HCT Fall Championship

Europejskie play-offy przed HCT Fall Championship

Sezon 2 Hearthstone Championship Tour (HCT) już za nami. Czas na turniej Europe Fall Playoffs! Najlepsi gracze ze Starego Kontynentu przedstawili swoje talie, a najbliższy weekend spędzą, rozgrywając emocjonujące pojedynki, by spróbować wywalczyć sobie miejsce w nadchodzących mistrzostwach Fall Championship.

A zatem: co pojawi się w największym turnieju HCT od czasu premiery Projektu Hukatomba?

Nieparzysty Łotr

Mnóstwo zawodników liczy na to, że Nieparzysty Łotr błyskawicznie upora się w pojedynkach z konkurencją. Talia ta nadal korzysta z wielu znajomych narzędzi, ale również ewoluowała i obejmuje teraz Chichoczącą laborantkę, Krwawego rycerza oraz Niestabilny pierwiastek Miry. Chichocząca laborantka zapewnia wiele ciał dla Grzybomantów lub Zimnej krwi, a moc Krwawego rycerza, która umożliwia nie tylko kradzież Boskiej tarczy przeciwnika, ale także przekształcanie własnej Boskiej tarczy w potencjalne dodatkowe obrażenia – jest doprawdy niebagatelna i śmiertelnie niebezpieczna dla wroga. Nieparzysty Łotr to talia dla graczy, którzy chcą szybko kończyć swoje pojedynki. Wybierają ją np. Marco „Turna” Castiglioni i Thomas „Sintolol” Zimmer.

Żetonowy Druid

Druida wystawi w swoim składzie zaledwie garstka zawodników z Europy, ale wśród nich niemal połowę wszystkich talii stanowi Żetonowy Druid zadający obrażenia dzięki Lasowi ogników, Duszy kniei czy Dzikiemu rykowi. Zobaczycie tu również inne druidzkie talie: Malygosa, Trzęsibrzucha, Mściwego Druida, Potężnego Druida, Mecha'thuna i Prowokującego Druida, Żetonowy jest z pewnością tym, którego należy bacznie obserwować. Co ciekawe, tylko dwóch spośród 10 zawodników europejskich z najwyższą lokatą punktową z sezonu drugiego: George „BoarControl” Webb oraz Idan „Glaser” Glaser – zdecydowało się na wybór tej talii. Pozostali zawodnicy woleli Malfuriona w innym wydaniu.

Zadaniowy Łotr

Podziemne jaskinie powróciły w wielkim stylu. Chichocząca laborantka tchnęła nowe życie w tę talię, a Zadaniowy Łotr odebrał koronę Szamanowi z Dreszczołakiem, jeśli idzie o przeciwdziałanie kontroli. Valeera, Ostrze Pustki to teraz stała bywalczyni talii, a poszczególne jej warianty przedłożone przez zawodników są bardzo mocno dopracowane i różnią się między sobą zaledwie jedną lub dwiema kartami. Po tę wymagającą technicznie talię sięgnął m.in. pierwszy mistrz Hearthstone w historii – Casper „Hunterace” Notto – oraz Aleksandr „Kolento” Malsh.

Sześcienny Łowca

Rexxar nie poluje już zupełnie sam. Wielu zawodników zdecydowało się na różne warianty tego łowcy stworzonego z myślą o efektach Agonii i mają oni odrębne plany gry. Spójnym rdzeniem są dla wszystkich takie karty jak Jajo diabłozaura, Żarłoczny sześcian, Katrina Zimognik. Poszczególne warianty dopełniają różne wybory techniczne, dzięki którym zawodnicy mają nadzieję zdobyć przewagę w pojedynkach. Mistrz HCT Summer, Raphael „Bunnyhoppor” Peltzer oraz kolega z drużyny niemieckiej w Hearthstone Global Games – Torben „Viper” Wahl liczą na potencjalny efekt kuli śnieżnej wywołany przez tę talię-bestię.

Nieparzysty Wojownik

Jeśli blokowanie agresji i tempa to kwestie, które cenicie w waszych taliach, będziecie chcieli dołączyć do Thijsa „Thijs” Molendijka oraz Jamesa „Greensheep” Luo podczas stawiania Muru! wraz z Nieparzystym Wojownikiem. Talii tej mogą właściwie zagrozić jedynie takie wybuchowe mieszanki zabójczych kombinacji jak Szaman z Dreszczołakiem czy Zadaniowy Łotr. Nieparzysty Wojownik dysponuje wszystkimi narzędziami, by wyrwać planszę przeciwnikowi, jednocześnie ciągle budując ogromne ilości pancerza. Dodanie do tej mieszanki Doktora Huka, Szalonego Geniusza, sprawia, że ten styl rozgrywki ma jeszcze większe możliwości na przejęcie kontroli na planszy.

standardFormat_divider_LW_600x100.png

To zaledwie mały przedsmak klas i talii, które zobaczymy w najbliższy weekend podczas rozgrywek Europe Playoffs! Oglądajcie nas na oficjalnym kanale Hearthstone na Twitchu. Zaczynamy transmisję o 10:00 czasu polskiego 1 i 2 września. Nie przegapcie wielkich, karcianych emocji!

Którą z talii chcecie zobaczyć najbardziej w grze podczas play-offów? Komu kibicujecie podczas drogi do zawodów HCT Fall Championship 2018? Dajcie nam znać w komentarzach!