Poradnik StarCraft II: Część 3 - Menu Główne

Poradnik StarCraft II: Część 3 - Menu Główne

 

 

Po pierwszym logowaniu, zaakceptowaniu umów i wprowadzeniu swojej nazwy użytkownika, naszym oczom ukaże się główny ekran StarCraft II. Żeby zbędnie nie zanudzać opowiem bardzo krótko o trzech najważniejszych elementach menu. Pod numerem jeden kryją się skróty do podstawowych trybów gry. Nas najbardziej będzie interesował Matchmaking, który pozwala na łatwe rozpoczęcie gry z innymi graczami lub komputerem. Campaign – wiadomo: kampania. Custom Games pozwala na zakładanie własnych gier, a czymże jest Arcade odkryjcie sami :). Replays – sprawa oczywista. Pod dwójką widzimy nasz avatar i nazwę użytkownika, kliknięcie spowoduje wyświetlenie profilu. Z kolei trójka to menu społecznościowe i systemowe. Skrajnie z lewej mamy ikonkę otwierającą listę znajomych, dalej grupy do których należymy oraz klan, na końcu menu pozwalające na zmianę ustawień, wylogowanie się lub zakończenie gry. Zajmijmy się Matchmakingiem.

 

 

 

 

Podstawowe tryby rozgrywki
Matchmaking to menu, które prawdopodobnie będzie przez Was najczęściej używane (skrót klawiaturowy F2). Mamy je podzielone na 4 sekcje, kolejno:
 - Training, który wkrótce sobie włączymy;
 - Versus A.I., czyli tryb, w którym zmierzymy się z komputerami na różnych poziomach trudności;
 - Unranked, czyli gry przeciwko innym graczom, które nie wliczają się do żadnego rankingu;
 - Ranked, czyli gry rankingowe, oczywiście przeciwko graczom ludzkim. Na ich podstawie prowadzony jest ranking graczy, tzw. ladder. Tego spróbujesz zapewne później, a warto wspomnieć, że jest to najważniejszy tryb gry w StarCraft’cie II.

Przejdźmy wreszcie do gry! Klikamy na Training, Stage 1 (albowiem jesteśmy totalnymi newbie i chcemy bez stresu poznać podstawy gry) i wybieramy rasę Terran. Jest to jedyna rasa dostępna w wersji „Starter” (UPDATE! Aktualnie są już dostępne wszystkie rasy). Jest to także najbardziej prostolinijna i intuicyjna rasa więc zajmiemy się nią jako pierwszą.