O nas

O nas

Czym jest Blizzone.pl?

Przede wszystkim spadkobiercą serwisu StrefaSC.pl. Była to strona poświęcona tylko grze StarCraft 2. W początkach swego istnienia traktowała także o SC:BW, ale później razem ze zmianami na scenie e-sportowej i znaczącą metamorfozą, którą przeżyliśmy, związaną ze zmianą całego silnika utrzymującego serwis, treści o "jedynce" zostały porzucone. Strefa działała od kwietnia 2010 roku do stycznia 2014 roku, kiedy to zapadła decyzja o zawieszeniu jej działalności. Nieco wcześniej, bo pod koniec 2013 roku rozpoczęły się prace nad serwisem, który w tym momencie oglądacie - Blizzone.pl. Jest to w znaczącej większości dzieło moje - Kapu, przy wsparciu, przede wszystkim radą i pogodą ducha, Eridora.

Blizzone ma odziedziczyć po StrefieSC najważniejszy pierwiastek, czyli miłą atmosferę. Wszyscy jesteśmy fanami gier Blizzarda, równocześnie należymy do nielicznego grona "świadomych graczy", którzy wiedzą że granie w gry nie musi wiązać się z całkowitym odcięciem od świata. Wiemy czym jest e-sport i dostrzegamy jego potęgę. Tworząc nowy portal chcemy oddać hołd całej twórczości firmy Blizzard Entertainment, a także usprawnić tworzenie się zgranej, polskiej społeczności. Za dawnych czasów dużo szybciej ludzie zbierali się z ekipy do grania. O dziwo pomimo braku dostępu do internetu, kontakt między ludźmi był lepszy. My chcemy, biorąc przykład z wielu dobrych serwisów, wykorzystać nowe technologie, aby zbliżyć ludzi do siebie. Aby zebrać tych prawdziwych fanów gier Blizzarda. Wszak wszyscy doskonale wiemy, że "w kupie siła" :)

Jeśli przeczytałeś/aś to co znajduje się powyżej, chciałbym na koniec zachęcić do zaglądania co jakiś czas na tą podstronę. Planuję w przyszłości, kiedy zbierze mi się na wspominki starych czasów, spisywać tutaj historię StrefySC oraz początków Blizzone. Niech ten dział będzie moim pamiętnikiem. StrefaSC, a teraz Blizzone to coś, czemu poświęcam ogrom swej uwagi. Osoby które mnie znają potwierdzą, że losem tegoż dzieła przejmuję się bardziej niż czymkolwiek innym.

- Kapu