„Amp it up” czyli poradnik jak grać Lucio

„Amp it up” czyli poradnik jak grać Lucio

Dzisiaj przybliżymy troszkę bardziej umiejętności tego sympatycznego muzyka z dredami, oraz opiszemy co i kiedy używać, żeby wycisnąć cały potencjał z Lucio w trakcie rozgrywek.


Po wielu godzinach przegranych Lucio można śmiało powiedzieć, że to jeden z najbardziej mobilnych healerów, który wrogiej drużynie lubi troszkę poprzeszkadzać. Grając tą postacią bardzo ważne jest by dobrze używać ulti, które użyte w złym momencie jest bezużyteczne. Ale wszystko po kolei.

UmiejętnościLucio może strzelać z broni dźwiękowej oraz odrzucać przeciwników od siebie tak zwaną falą dzwiękową. Ta umiejętność przydaje się na przykład na mapie w Ilios, gdzie można unieszkodliwić przeciwnika zrzucając go z mapy w przepaść.Lucio ma też umiejętność zmieniania granej piosenki. Jedna jest odpowiedzialna za leczenie a druga za prędkość poruszania się graczy. Kiedy nasz bohater świeci się na żółto, znaczy że leczy. Wystarczy, że w jego zasięgu znajdują się gracze a ich poziom zdrowia sam rośnie. Analogicznie jest gdy Lucio świeci się na zielono, wtedy prędkość poruszania się rośnie.

Pasywną umiejętnością jest to, że może on jeździć po ścianach.