5 najlepszych postaci zaprojektowanych przez fanów

5 najlepszych postaci zaprojektowanych przez fanów

Dziś prezentujemy kilka bardzo ciekawych projektów przedstawiających postacie, które mogłyby wejść do puli bohaterów Overwatch.

Warto się im przyjrzeć ze względu na umiejętności jakie posiadają, ponieważ Blizzard może w przyszłości wprowadzić podobne rozwiązania do gry.1. Witch Doctor (by Nevolin Konstantin)

Z wyglądu postać ta bardzo pasuje do stylistyki Overwatcha. Projekt jest bardzo estetyczny, nie przepełniony na siłę detalami. Witch doctor przypomina troszkę klasę shamana z World of Warcraft pod względem umiejętności, których jeszcze żadna postać w Overwatch nie ma.


Jego broń to wyrzutnia strzałek, które po trafieniu zatruwają przeciwnika zadając konkretną ilość obrażeń na sekundę.

Pierwsza ważna umiejętność to Horrify. To nic innego jak Fear rzucony w grupkę przeciwników, którzy tracą kontrolę nad postacią na 5 sekund. To świetnie mogłoby się łączyć z ulti McCree, który łatwo mógłby pozbyć się kilku osób w jednym czasie.

Fetish Army to skill przywołujący 3 mechanicznych sprzymierzeńców, którzy atakują najbliższego w range przeciwnika.

Ultimate tej postaci to Hex. Skill ten to Mind Control, którego Witch Doctor używa by przejąć kontrolę nad przeciwnikiem. Umiejętność ta pozwala na chwilę sterowanie wrogą postacią i używanie jej skilli przeciwko jej drużynie. Ograniczenie Hexa to brak możliwości zużycia ulti przeciwnika.2. Zameen (by Mario Manzamares)

To jedna z ciekawiej zaprojektowanych postaci jakie można znaleźć. Zameen to starszy rastafarianin w turbanie jednak na polu walki taka postać byłaby bardzo niebezpieczna.

Postać ta ma dwie bronie, Snake Bites i Shisha Cannon, które podczas walki można zmieniać. Pierwsza z nich ma duży dystans strzału i zadaje normalne obrażenia. Shisha Cannon jest bronią krótko dystansową, wydziela trującą chmurę gazową która zadaje obrażenia w czasie.


Snake charmer to umiejętność która polega na wytworzeniu świetlnego węża, który kieruje się w stronę przeciwnika, gryzie i wybucha. Wybuch tworzy trującą chmurę gazu, która oszałamia przeciwnika i zadaje spory damage.

Ulti Zameena to Shisha Bomb. Polega ono na wyzwoleniu całej mocy z broni. Uwalniana jest duża chmura gazu która truje i zatrzymuje przeciwników. Sojusznicy są na nią odporni więc swobodnie można użyć tej umiejętności w wąskich uliczkach na mapach z ładunkiem i przepchnąć go nie zwracając uwagi na wrogów. Shisha Bomb dobrze łączy się też np. z ulti Fary, która może się wznieść nad chmurę i zbombardować rakietami wszystkich którzy nie mogą się ruszyć.3. Lyra i Derven (by Carlos Ruiz)

Lyra to kobieta, która na pewno byłaby ciekawą postacią w grze. Jej umiejętności łączą troszkę snajpera z supportem. Towarzyszy jej sowa, która ma duże znaczenie na polu walki.

Broń Lyry to strzelba o dużym zasięgu, wolnym ale bardzo precyzyjnym strzale i małym magazynku.


Incendiary capsule to pocisk który powoduje zapalenie się obszaru, w który się strzela.

Sedative capsule to skill, który można rzucić dwa razy na przeciwników. Przy pierwszym uderzeniu działa spowalniająco, przy drugim usypia przeciwników na kilka sekund. Przypomina to troszkę umiejętność Any.