Analiza grup na Overwatch World Cup 2016 (CZĘŚĆ 2)

Analiza grup na Overwatch World Cup 2016 (CZĘŚĆ 2)

Omówiliśmy już jak do tej pory pierwsze trzy grupy na Overwatch World Cup 2016. Przekonaliśmy się, że zdecydowanie jest na co czekać. Jednak to co przedstawiliśmy do tej pory to nie wszystko. Czas więc na podsumowanie grup C, D, E


GRUPA D

Nazwa PaństwaŚrednia Rang z Sezonu 1 RywalizacjiLiczba profesjonalnych zawodników w drużynie
Szwecja816
Dania78.80
Rumunia78.20
Słowacja66.50
Turcja76.50


Grupa D jest naszą grupą śmierci. Szwecja, Dania oraz Rumunia są kolejno trzecią, szóstą i ósmą drużyną w rankingu pierwszego sezonu. Turcja jest 13 i ma pecha, gdyż innej grupie prawdopodobnie odniosłaby sukces. Słowacja jest na szarym końcu.

Szwecja jest jedyną drużyną w Europie w której skład wchodzą tylko profesjonalni gracze. Są to iddqd (fnatic), chipshajen oraz cocco (EnVyUs), zave (Luminosity), TviQ (Rogue), i Zebbosai (Misfits). Jest to główny powód dlaczego Szwecja na tym etapie jest faworytem.

Taktyka Szwecji prawdopodobnie opierać się będzie na trzech DPS, dwóch supportach i jednym tanku. TviQ oraz iddqd są w 10 najlepszych DPSów a Cocco jest 10 tankiem na świecie. Rumunii również sprzyjać będzie układ 3/2/1. Norwegia jest słaba w grach Tankami ale Turcja jest jeszcze słabsza. Słowacja najsłabszą drużyną w Europie,ale układ 2/2/2 powinien im odpowiadać.

Sytuacja wyżej sugeruje zakwalifikowanie się dalej Szwecji oraz Rumunii. Dania pojedynkować się będzie o miejsce z Rumunią, ale druga drużyna posiada lepsze zgranie.


GRUPA E

Nazwa PaństwaŚrednia Rang z Sezonu 1 RywalizacjiLiczba profesjonalnych zawodników w drużynie
Bułgaria70.80
Izrael72.70
Rosja81.54
Włochy81.23
Szwajcaria70.70


W teorii Rosja oraz Włochy to pierwsza i druga drużyna w Europie w sezonie pierwszym. Izreal (19), Bułgaria (25) i Szwajcaria (26) mają małe szanse.

Rosja w drużynie posiada czwórkę profesjonalistów: uNFixed (REUNITED), ShaDowBurn (FaZe), Rubikon i cYpheR (ANOX). We Włoszech grać będą fighteR, link oraz Nissa (ExAequo). ExAequo nie jest drużyną profesjonalną, ale tylko Włochy i Finlandia mogą pochwalić się trójką esportowców w drużynie. Włochy nie będą miały problemu z układem 2/2/2. Rosja najlepiej przygotowana jest do trzech DPSów, dwóch supportów i tanka, jednakże w razie potrzeby mogą grać taktyką 2/2/2. Jeden zawodnik Bułgarii mainuje Tanka, piątka DPS, z czego jeden gra również Zenyattą. Izrael w połowie mainuje supporty, dwóch tanków oraz DPS. W Szwajcarii mainowane są 2 supporty a czworo zawodników może być tankiem lub DPS. Chociaż najsłabsza drużyna na papierze, może pokazać klasę przeciw Bułgarii i Izraelowi zważywszy na stosunkowo dobrą kompozycje bohaterów.

Brak jest wątpliwości, że w dalszym etapie ujrzymy Rosję wraz z Włochami, zważywszy na ilość zawodowców w obu drużynach.


GRUPA F

Nazwa PaństwaŚrednia Rang z Sezonu 1 RywalizacjiLiczba profesjonalnych zawodników w drużynie
Austria74.70
Benelux69.31
Czechy77.30
Serbia720
Hiszpania79.53


Podobnie jak w Grupie C, ta grupa posiadana silną drużynę w której w skład wchodzi 75% profesjonalistów grupy. Jest nią Hiszpania, która w poprzednim sezonie osiągnęła 5 miejsce w Europie. Ma ona największą różnicę w rangach pomiędzy Czechami (11), Austrią (16), Serbią (21) oraz Benelux (27).

Hiszpania w składzie ma 3 esportowców. Są to HarryHook (EnVyUs), Winghaven (REUNITED), i Bromas (Dignitas). W reprezentacji Benelux gra TwoEasy (FaZe).

Hiszpanie są utalentowani i mogą grać 2/2/2 lub troje DPS. dwoje supportów oraz tank, gdy jest nim Winghaven. Gracze Austrii, Czechy, Serbia i Benelux zagrają najprawdopodobniej 2/2/2.

Trudno jest jednoznacznie określić kto wraz z Hiszpanią opuści grupę, jednak prawdopodobnie będą to Czechy. Z powodu wielu zbalansowanych drużyn a brakiem profesjonalistów wygrane trzeba założyć na podstawie średniej rangi rywalizacji.


Pierwsza edycja Overwatch World Cup z pewnością będzie widowiskiem wartym zobaczenia. Mam również nadzieje, iż nie będzie to ostatnie tego typu przedsiewzięcie. Po cichu liczę na sukces naszej reprezentacji mimo, że zważywszy na ogólny poziom całego turnieju będzie to wyzwanie naprawdę trudne.