Blizzard pozywa cheaterów!

Blizzard pozywa cheaterów!

Na pewno wielu z Was spotkało się z oszustami w trakcie szybkich meczy czy też rankedów. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Blizzard postanowił zareagować!


Niebiescy postanowili pozwać Bossland, czyli firmę odpowiedzialną za tworzenie cheatów do takich gier jak Heroes of the Storm, World of Warcraft czy właśnie Overwatch. Pozew opiewa na sumę przeszło 8,5 mln dolarów! Pomyślicie pewnie że to bardzo dużo jednak Blizzard wziął pod uwagę liczbę sprzedanych licencji na to oprogramowanie, która wynosi prawie 43 tysiące w Stanach Zjednoczonych.Na pewno tworzenie takich programów jest bardzo krzywdzące dla twórców gier, ponieważ po pierwsze ktoś zarabia ich kosztem, a po drugie na dłuższą metę zmniejsza to liczbę aktywnych graczy w grze. Nikt przecież nie lubi spotykać na swej drodze oszustów, czy to w swojej drużynie czy przeciwnej. Po jakimś czasie każdemu przeszłaby ochota na grę gdyby spotykał w co drugim meczu osobę, która nie gra czysto.

A Wy co sądzicie? Myślicie, że Blizzard dobrze robi pozywając Bossland? Bardzo Was drażnią oszuści w Overwatchu? Czekamy na Wasze komentarze na naszej grupie na Facebooku!