BU BU DU DI DU czyli parę słów o Bastionie

BU BU DU DI DU czyli parę słów o Bastionie

Ostatnimi czasy rzadko można spotkać w grze Bastiona. Z czego może wynikać brak sympatii graczy do tego śmiesznego robota?


Z pewnością nie można mu odmówić uroku, kiedy wydaje z siebie to charakterystyczne „BU BU DU DI DU”. Nie można też zaprzeczyć jego sile, kiedy przybiera formę działka i ostrzeliwuje ze strategicznego miejsca przeciwników wdzierających się na punkt kontrolny lub pchających ładunek. Skąd więc tyle złych słów i komentarzy na jego temat? Może to wyraz frustracji spowodowanej wieloma przegranymi meczami w których to właśnie Bastion z przeciwnej drużyny dominował w liczbie eliminacji? Może wynika to też z tego, że wielu graczy nie wie gdzie ustawić działko albo jak się go pozbyć?
Jak wyeliminować bastiona?

Bardzo dobre kontry na Bastiona to między innymi Fara i Genji. Fara dlatego, bo jej pociski lecą na dużą odległość i łatwo jest wycelować w nieruchomego robota. Bastion za to ma problem z wycelowaniem w nią kiedy lata bardzo daleko i jego obrażenia nie są już takie duże. Genji natomiast może odbić całą serię pocisków i szybko pozbyć się wroga. Dobre na niego są też rakiety Soldiera, osłabiają go do tego stopnia, że jest łatwym celem do zabicia normalnymi strzałami. Snajperzy też nie powinni mieć większego problemu z eliminacją robota, ponieważ nieruchomy cel jest dla nich łakomym kąskiem. Dobra też jest Bomba Pulsacyjna Smugi, od której ciężko odbiec Bastionowi. Na tej samej zasadzie działa też zabójcze ulti D.Vy – samozniszczenie.Jak dobrze ustawić Bastiona?

Trzeba pamiętać, że Bastion jest mało mobilną postacią. Oczywiście można nim grać jak zwykłym bohaterem, bez użycia formy działka, jednak to właśnie w tym trybie sieje największe zniszczenie (oczywiście poza konfiguracją czołgu). W związku z tą cechą średnio nadaje się na mapy z kontrolą punktu, gdzie zawsze dużo się dzieje (Ilios, Nepal, Wieża Lijiang i w przyszłości Oaza). Bastion to postać typowo defensywna, więc będziemy omawiać jego grę tylko w przypadku obrony na mapach z przejęciem punktu. Na każdej mapie pokażemy gdzie dobrze jest rozstawić się działkiem. Uwzględnimy również wady tych miejsc.

Świątynia Anubisa

W otoczeniu punktu A znajdują się dwa miejsca, gdzie dobrze jest rozstawić się działkiem.