Czym jest Sombra? Co stanie się 1 Listopada?

Czym jest Sombra? Co stanie się 1 Listopada?

Przed momentem opublikowano artykuł na oficjalnej stronie Overwatch, który nie rozwiewa wszelkich wątpliwości dotyczących wydarzeń, które nastąpią 1 listopada, ani nie informuje nas do końca, czym jest "Sombra", ale daje pewne wskazówki dotyczące obu tych tematów.

Oficjalne oświadczenie Atlas News brzmi następująco:

DORADO, MEKSYK – LumériCo spowiła atmosfera skandalu za sprawą dokumentów ujawnionych przez grupę hakerską znaną pod nazwą „Sombra”. Dokumenty te zostały rzekomo pozyskane w wyniku ostatnich naruszeń systemu zabezpieczeń wewnętrznej sieci spółki energetycznej. Choć zarówno LumériCo i meksykańskie organy ścigania uznały te włamania za niezgodne z prawem, grupa Sombra twierdzi, że „działa jedynie w interesie publicznym”.

Na chwilę obecną ogromny pakiet plików wciąż jeszcze jest analizowany, ale postawiono już liczne zarzuty, z których część dotyczy prezesa LumériCo, Guillermo Portero. Z dokumentów wynika, że pan Portero wykorzystywał fundusze firmy dla własnych celów, miał osobisty udział w przekupywaniu urzędników państwowych i tworzeniu systemu łapówek, na którym korzystało LumériCo, oraz opracował plan przejęcia terenów prywatnych na drodze wywłaszczeń, by rozbudować dzięki temu infrastrukturę firmy na terenie całego Meksyku.

LumericoLogo-v01_OW_JP.jpgŚwiatło dzienne ujrzały również informacje z poczty elektronicznej, które ujawniły treści rozmów prowadzonych z indyjską megakorporacją Vishkar, których celem był eksport zastrzeżonej technologii energetycznej LumériCo do placówek Vishkar na całym świecie. Ostatnimi czasy indyjska firma również znalazła się na świeczniku ze względu na swoje posunięcia biznesowe, szczególnie w obliczu realizacji najnowszych projektów w Rio de Janeiro. Biorąc pod uwagę, ile Meksyk zainwestował w LumériCo, firmę energetyczną częściowo finansowaną przez państwo, jej bliska relacja z Vishkar może być powodem do niepokoju.

Pan Portero zdecydowanie zaprzecza wszelkim zarzutom: „To oburzające, by wierzyć dokumentom przedstawionym przez złodziei. Zostały one sfabrykowane i nie mają pokrycia w rzeczywistości. Poświęciłem całe swoje życie służbie mej ojczyźnie, mojemu krajowi i zawsze działałem zgodnie z literą prawa. Nie mam żadnych wątpliwości, że wkrótce zostanę oczyszczony z tych bezpodstawnych zarzutów godzących w moje dobre imię i reputację spółki LumériCo, a ci przestępcy, którzy już wielokrotnie występowali przeciw prawu, staną przed sądem”.

Tymczasem organizacja Los Muertos, która w obliczu całego skandalu w ostatnich dniach opowiedziała się po stronie grupy Sombra, domaga się natychmiastowej rezygnacji Guillermo Portero z jego stanowiska, aresztowania prezesa i wszystkich jego wspólników, dezaktywacji elektrowni LumériCo na czas przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie zarządzania spółką oraz wypłaty odszkodowań obywatelom poszkodowanym przez politykę firmy. Los Muertos planuje zorganizować protest, który ma zbiec się w czasie z odsłonięciem elektrowni atomowej Dorado 1 listopada.

A więc "Sombra" to grupa hakerów, nie pojedyncza postać. 1 Listopada otwarta zostanie elektrownia atomowa w Dorado. Czy wydarzenie to przyniesie ze sobą coś niespodziewanego? Z pewnością jest czego oczekiwać! Bądźcie z nami!