Developer Update - podsumowanie 2016, zapowiedzi na 2017

Developer Update - podsumowanie 2016, zapowiedzi na 2017

W najnowszym filmie od developerów Jeff Kaplan wspomina najważniejsze dokonania studia w 2016 roku oraz zapowiada kilka zmian zaplanowanych na 2017 rok. Mowa o Sombrze, nowych funkcjach, dacie wprowadzenia mapy Oasis do gry.

Zacznijmy od Sombry, developerzy obserwują jak ta postać radzi sobie w grze i podobnie jak w przypadku Any czekają, aż gracze nauczą się dobrze nią posługiwać. Dopiero wtedy można liczyć na większe zmiany z nią związane.

Potwierdziła się też informacja o Oasis, jej premiera nastąpi zgodnie z planem, czyli na początku 2017 roku.

Zmiany doczeka także koło komunikacji. Zostanie dodana możliwość wyboru między maksymalnie czterema wybranymi kwestiami i emotkami. Wprowadzona zostanie także opcja przypisania skrótów klawiszowych do poszczególnych działań związanych z kołem komunikacji. Z graffiti będzie podobnie, na raz będziemy mogli korzystać z czterech wybranych.

Oczywiście możemy też oczekiwać nowych bohaterów. Jeden z nich bardzo podoba się twórcom i zobaczymy go w 2017. Podobnie sprawa wygląda z nowymi mapami i trybami, cały czas trwają eksperymenty.

Dobre nowiny znajdą się również dla fanów eSportu. Tryb obserwatora zostanie ulepszony na podstawie wskazówek pochodzących od zawodowców.

Na koniec informacja o tzw. wyszukiwarce serwerów, dzięki której będziemy mogli dołączyć do Gry Dowolnej stworzonej przez innego gracza, niekoniecznie naszego znajomego. W wersji podstawowej pojawi się na początku 2017 roku, z czasem jednak będzie rozbudowywana.

Blizzard nie zostawia swojego najmłodszego dziecka na pastwę losu. Miejmy nadzieję, że 2017 rok będzie dobrym rokiem.
Też tak uważacie? Zapraszamy do dyskusji na naszą Facebookową grupę Overwatch.