DreamHack Winter 2016 – Overwatch

DreamHack Winter 2016 – Overwatch

Trwa jedna z największych imprez gamingowych na świecie – DreamHack Winter 2016, na której nie zabrakło Overwatcha. Do walki o pierwszy tytuł staną reprezentanci najbardziej znanych organizacji na świecie, które kojarzone są również z innymi grami ważnymi w świecie eSportu. Swoje umiejętności pokażą nam między innymi gracze mousesports czy LDLC.

DH Winter 2016 jest pierwszym eventem z tej serii, gdzie zagościł Overwatch i jak można było się spodziewać, jest on dobrze obsadzony. W październiku odbyły się kwalifikacje w Europie i Ameryce Północnej, w których do wywalczenia były po dwa bezpośrednie sloty w fazie grupowej turnieju.

Z regionu Europejskiego miejsca wywalczyli zawodnicy Ninjas in Pyjamas oraz Misfits, a z NA dostali się gracze Fnatic i compLexity Gaming. Nie są to jednak jedyni uczestnicy, na DreamHacku nie może zabraknąć kwalifikacji BYOC, które odbyły się pierwszego dnia eventu. W kwalifikacjach tych udział wzięło 6 drużyn. Po walce w drabince double elimination, awans wywalczyły następujące drużyny: mousesports, Team LDLC.com, UnWanted i PENTA Sports

Znamy już więc wszystkich uczestników tegorocznego DH, którzy powalczą o łączną pulę nagród 50,000$. Zobaczmy dla kogo losowanie grup było korzystne:

Wśród faworytów można wymieniać na pewno zespoły, które dostały się z regionalnych kwalifikacji, czyli NiP, complexity, Fnatic oraz Misfits. Niespodziankę mogą sprawić chociażby LDLC czy mouse wychodząc co najmniej z drugiego miejsca w grupie. Pozbawią tym samym slota w play off któregoś z faworytów np. Misfits, które na tydzień przed turniejem zdecydowało się na zmiany w składzie.

Turniej odbywa się w dniach 25.11 – faza grupowa i 26.11 – faza play off. Transmisję z tego wydarzenia możecie śledzić na oficjalnym streamie DreamHackTV w języku angielskim. Jeżeli jesteście ciekawi jak rozwija się scena komentatorska w Polsce, to jest ku temu okazja, ponieważ ESL Polska transmituje te rozgrywki ze studia ESL w Katowicach. Transmisja na oficjalnym kanale ESL PL. Turniej jest w trakcie, więc zapraszamy do oglądania i kibicowania!