Gry rankingowe - poznajcie opinię graczy Overwatch.

Gry rankingowe - poznajcie opinię graczy Overwatch.

W świecie Overwatch gry rankingowe to już standard dla każdego z graczy. Czy tak naprawde zastanawialiście się dlaczego bierzecie udział w grach rankingowych? Co wami kieruję i co chcecie osiagnąć?


Na podstawie danych zebranych z serwera Discord gry Overwatch Los Muertos mogliśmy się częściowo dowiedzieć czym kierują się community tejże znanej produkcji. Na samym początku powinniśmy założyć, iż gracze mają różne zdanie oraz podejście do samej gry. Niejednokrotnie gra rankingowa dała Nam możliwość poznania nowych ludzi z którymi kontynuowaliśmy wbijanie rangi. System rankingowy weryfikuje Naszą grę i stara się Nas przyporządkować do odpowiedniej grupy graczy o podobnych umiejętnościach. Duża część społeczności spędza czas przy grze rankingowej ze starymi znajomymi. W ten sposób są podejmowane próby zgrywania się co jest bardzo miłym doświadczeniem podczas wbijania większego ELO. Taki rodzaj rozgrywki pokazuje niejednokrotnie jak potrafią tworzyć się teamy nawet z randomowych graczy. Wielu z nas próbuje się sprawdzić SOLO jak daleko może dojść, jaką rangę wbić, jak bardzo mieć wpływ na całą rozgrywkę. Warto zauważyć że istnieje również grupa osób, która prócz zdobywania nowych znajomych, dążeniu do podwyższania umiejętności, czy nabijaniu upragnionej rangi próbuje tak po prostu pograć. Coś na wyższym poziomie niż QM, odpoczywając po pracy przy paru rundach. Gracze tacy czerpią radość z samego przebywania w grze i wyniki są dla nich mało istotne.

Jak można zauważyć grać można również z innych pobudek niż dążenie do wymarzonej rangi. Ciekaw jestem dlaczego Wy spędzacie czas na grach rankingowych? Swoje przemyślenia możecie śmiało pisać w komentarzach do czego zachęcam serdecznie.


~artykuł został napisany przez Sebę