HP i Intel łączą siły z Blizzardem!

HP i Intel łączą siły z Blizzardem!

Paryż – 2 listopada 2017 – Liderzy rynku technologii, spółki HP Inc. i Intel, postanowiły połączyć siły z Blizzard Entertainment i stały się głównymi sponsorami Overwatch League™. W ramach wieloletniej umowy spółka Intel sponsorować będzie również rozgrywki Overwatch® poza Overwatch League.

Gracze biorący udział w zawodach objętych porozumieniem otrzymają do dyspozycji najnowszy sprzęt od HP i Intela przeznaczony wyłącznie do meczów Overwatch League, a konkretniej komputery marki Omen napędzane procesorami Intel® Core™ i7 oraz monitory.

Cieszy nas możliwość połączenia sił z HP i Intel, aby zapewnić drużynom grającym zawodowo w Overwatch najwyższej klasy sprzęt komputerowy. Wieloletnia współpraca tego rodzaju ukazuje potencjał Overwatch League oraz długoterminowe zaangażowanie w inicjatywę, którą uważamy za przyszłość e-sportu – zarówno z naszej strony, jak i naszych partnerów.

powiedział Pete Vlastelica, prezes i dyrektor wykonawczy w dziale Major League Gaming w Blizzard Entertainment.

Inauguracyjny sezon zasadniczy Overwatch League wystartuje 10 stycznia 2018 roku i będzie trwał do czerwca, a play-offy i finał odbędą się w lipcu. Rozgrywki w okresie przedsezonowym rozpoczną się już w następnym miesiącu, 6 grudnia, od serii meczów pokazowych, w których weźmie udział 12 inauguracyjnych drużyn. Wszystkie rozgrywki przedsezonowe oraz normalne mecze sezonowe Overwatch League w roku 2018 odbędą się na Blizzard Arena Los Angeles(odnośnik w j. angielskim), najnowocześniejszej arenie w Burbank w Kalifornii, przygotowanej specjalnie dla wydarzeń e-sportowych Blizzard Entertainment. Informacje na temat sprzedaży biletów na Overwatch League podamy w najbliższych tygodniach.

Więcej o Overwatch League™ można dowiedzieć się na https://overwatchleague.com/pl-pl/.

Źródło: Informacja Prasowa