IEM Gyeonggi i MLG Las Vegas - Zapowiedź

IEM Gyeonggi i MLG Las Vegas - Zapowiedź

Już w piątek rozpoczną się dwa duże turnieje Overwatch. Mowa tu o MLG Las Vegas i IEM Gyeonggi. Na eventy zaproszone zostały same najlepsze zespoły, które do niedzieli będą nam dostarczać na pewno wiele emocji.

Na pierwszy turniej z serii Intel Extreme Masters, IEM Gyeonggi zaproszono 6 zespołów: 4 z Korei i 2 z Europy. Korea reprezentowana będzie przez Lunatic-Hai, Afreeca Freecs Blue, Team Kongdoo Panthera oraz LW Red. Natomiast o chwałę Europy powalczą odświeżone składy Misfits i Rogue. Turniej rozgrywany będzie w formacie drabinki pojedynczej eliminacji, a wszystkie mecze to Best of 5.

Pierwszego dnia zobaczymy mecze pomiędzy Misfits i Lunatic-Hai oraz LW Red vs KongDoo Panthera. Transmisja rozpocznie się o 8:55 czasu Polskiego. Drugi dzień to półfinały z udziałem AF Blue i Rogue, a stream można będzie śledzić od godziny 8:40. Finał odbędzie się o dość późnej porze, będzie to 3:45 w nocy z soboty na niedzielę. Na żywo wszystko będzie można obejrzeć za pośrednictwem ESL TV z angielskim komentarzem. Myślę, że wszyscy w Europie są ciekawi, jak poradzą sobie nowe składy Szwedzkiego Misfits i Francuskiego Rogue.

Po drugiej stronie Pacyfiku, odbywać się będzie równie duży rangą turniej. MLG Las Vegas, Amerykański turniej, na którym pula nagród, podobnie jak na IEM, wynosi $100.000. Na event zaproszono między innymi świeżo upieczonych mistrzów Overwatch APEX – EnVyUs. Rozgrywki podzielone są na dwie części. Pierwsza, to faza grupowa, gdzie drużyny zmierzą się w meczach BO3 w drabince double elimination.

Druga część to faza Playoff, w której powalczą 4 najlepsze zespoły fazy grupowej, będą to mecze BO5, a finał BO7. Ponieważ event odbywał się będzie w USA, godziny również nie rozpieszczą Europejskich fanów. Dzień pierwszy rozpocznie się w piątek o północy czasu Polskiego(technicznie będzie to już sobota). Tego dnia zobaczymy po dwa mecze z każdej grupy. Dzień drugi troszkę bardziej przyjazny dla EU, rozpocznie się w sobotę o godzinie 21:00. Rozegrane zostaną pozostałe mecze grupowe i dowiemy się kto powalczy w półfinałach, które odbędą się w niedzielę o 20:00. Wielki finał – Niedziela godzina 00:00.

Ważna informacja dla chcących zobaczyć MLG Vegas. Stream nie odbędzie się na Twitch. Event streamowany będzie na oficjalnym kanale MLG na YouTube oraz na MLG.tv

Z pewnością będzie to emocjonujący weekend dla wszystkich fanów rozgrywek Overwatch na najwyższym poziomie.