Insurekcja w liczbach

Insurekcja w liczbach

W ostatnich dniach Blizzard podzielił się z nami podsumowaniem wydarzenia „Insurekcja”.

W sumie ukończono aż 145,506,333 potyczek. Wyniki meczów nie prezentują się dla Agentów Overwatch korzystnie, gdyż wygrali oni mniej niż połowę rozegranych potyczek co daje około 46 procent zwycięstw. W związku z tym w zestawieniu lepiej wypada Sektor Zero, którego pozytywnie zakończone rozgrywki wskazują na około 54 procent.

W trakcie trwania eventu zniszczono ponad 8 miliardów omników.

Rekordy zabitych omników w jednym meczu przez jednego gracza wynosiły odpowiednio dla:

PlayStation 4 – 2,360

PC – 1,911

Xbox One – 2,155

Żadnym zaskoczeniem nie jest fakt, że zarówno w trybie opowieść jaki i w trybie z dostępnymi wszystkimi bohaterami, najwięcej zwycięstw zdobyto na poziomie normalnym. W przypadku poziomu legendarnego wygrane stanowiły około 1 procent.

Najczęściej wybieranymi postaciami byli: Bastion, Łaska, Orisa i Żołnierz 76, mimo to największą liczbą zwycięstw cieszył się Lucio.

Blizzard musiał przygotować dla graczy, ponad 800 milionów skrzynek z łupami.

Najbardziej popularne skiny uzyskane przy wykorzystaniu złota to Blackwatch Genji, Blackwatch Mcree, Sanitariuszka Polowa Ziegler oraz Porucznik Wilhelm.

Powyższe informację potwierdzają przedstawianą wcześniej teorie, jako że Insurekcja była najciekawszym do tej pory eventem. Przyciągnęła wielu nowych graczy do walki Agentów Overwatch z Sektorem Zero.

Po zakończeniu tego wydarzenia, nie możemy się już doczekać co Blizzard przygotował na pierwsze urodziny Overwatch. A wy znajdujecie się w tym 1 procencie szczęśliwców, którzy odnieśli sukces na poziomie legendarnym? Dajcie nam znać na naszej grupie!