Jak się rozgrzać w czasie Zimowej Krainy Czarów 2017

Jak się rozgrzać w czasie Zimowej Krainy Czarów 2017

Wydarzenie Zimowa Kraina Czarów w Overwatch trwa w najlepsze! Serwery gry zostały zasypane nie tylko śniegiem, ale też ogromną ilością Mei próbujących rozgrzewać” się w tej chłodnej lecz radosnej atmosferze świąt. Chcecie dołączyć, ale jesteście zagubieni w przeróżnych atrakcjach tego trybu? Bardzo chętnie wyjaśnimy.

Zimowa Kraina Czarów 2017 to wydarzenie przypadające w tym roku na okres od 12 grudnia 2017 roku aż do 1 stycznia 2018. Składa się ono z wielu atrakcji skierowanych dla graczy o różnym poziomie umiejętności. Dla osób ceniących ładny wygląd postaci czy wszelkiego rodzaju umilające dodatki, aktualizacja dodaje mnóstwo nowych, powiązanych ze świętami elementów kolekcji. Poza nowymi skórkami do naszych bohaterów, dostaniemy też dodatkowe kwestie, gesty czy graffiti. A wszystko to dostępne do zdobycia ze skrzynek z łupami lub do zakupienia za walutę.

Śnieżkowa Ofensywa Mei

W najnowszej edycji Zimowej Krainy Czarów powrócił tryb Śnieżkowej Ofensywy Mei. Jest to nic innego jak zabawna strzelanina, w której dwie drużyny, po sześciu graczy każda, wcielają się w tytułową bohaterkę i ich zadaniem jest wyeliminować wszystkich przeciwników przy użyciu… miotacza śnieżek. Aby zabić” przeciwnika wystarczy jeden celny strzał. Niestety samo działko śnieżkowe ma miejsce tylko na jeden nabój, wobec czego konieczne będzie ładowanie go co każdy oddany strzał. W tym celu będzie trzeba nie tylko odnaleźć porozrzucane po całej mapie kopce śniegu, ale również osłonić się przed ewentualnym odwetem ze strony wrogów.

Nasza rada taktyczna: Nie zapomnijcie o umiejętnościach Mei. Mogą wam uratować życie w wielu sytuacjach, między innymi kiedy doładowujecie” broń. Tym samym warto czyhać na przeciwników, którzy o tej zasadzie zapominają. Będą najłatwiejszymi celami.

Polowanie na Yeti

Jest to nowy tryb gry, który debiutuje w tegorocznej edycji Zimowej Krainy Czarów. Do zabawy wymaga jednak tylko sześciu graczy - pięciu, którzy obejmą kontrolę nad Mei oraz jednego do sterowania Yeti-Winstonem. W przypadku braku ochotników do pełnienia funkcji naszego antagonisty, zostanie on wybrany losowo spośród puli 6 graczy chcących wybrać Mei. Zadanie jest proste: drużyna naszych pozytywnych naukowców będzie musiała wytropić oraz zabić mającego 5000 życia Winstona, zanim ten osiągnie pięć zabójstw. W tym celu gracze wcielającym się w badaczki z Antarktydy będą musiały użyć swoich specjalnych zdolności, a także zastawiać pułapki. Należy jednak uważać. Nasz Yeti w chwili trwania rozgrywki jest bardzo głodny, i jeśli uda mu się skonsumować cztery kawałki rozsianego po całej mapie mięsa, na jakiś czas znacznie urośnie w siłę. Wtedy nie będziemy chcieli stanąć mu na drodze.

Nasza rada taktyczna do grania Mei: Winston jest dość ruchliwym przeciwnikiem z działkiem bliskiego zasięgu. Niemniej jednak Waszą przewagą jest liczebność. Trzymajcie się stosunkowo blisko siebie i próbujcie otoczyć przeciwnika. Przydatne w tym celu będą specjalne umiejętności. Miejcie na uwadze jednak licznik zjedzonych przez Yeti mięs, gdyż jeśli osiągnie maksimum, trzeba będzie jak najszybciej rozproszyć się i przeczekać gniew Winstona.

Nasza rada taktyczna do grania Yeti: Grając Yeti na pewno staraj unikać większych grupek Mei oraz ślepych zaułków. W celu poruszania się warto wykorzystać umiejętność dalekiego skoku. Warto też zawczasu zapoznać się z mapą i zapamiętać położenie mięs, gdyż te będą się pojawiały dopiero co jakiś czas. Przed samym zdobyciem czterech sztuk mięsa warto będzie namierzyć największą grupkę przeciwników i w chwili zdobycia maksimum jedzenia zaatakowania tego miejsca.

Jeśli jednak chodzi o nowe tryby warto pamiętać, że najważniejsza w nich jest dobra zabawa, a same nie wymagają nadzwyczajnie wielkich umiejętności. Tymczasem zbierajcie drużynę przyjaciół, weźcie ze sobą dużą paczkę dobrego humoru i świętujcie Zimową Krainę Czarów razem z nami! Mei-sołych Świąt!