Kim najlepiej grać po patchu 1.7?

Kim najlepiej grać po patchu 1.7?

Patch 1.7 zdążył się już na dobre zadomowić na serwerach. Wraz z jego wprowadzeniem pożegnaliśmy się z metą tanków. Najwyższy czas na kilka propozycji picków, dzięki którym lepiej odnajdziemy się w grze i dzięki którym ułatwimy sobie zdobywanie coraz to wyższego rankingu umiejętności.

TANK

Zacznijmy od tanków, w szeregach których dużo się zmieniło od czasu wprowadzenia zmian dla D.Vy i Wieprza oraz nerfa Any, która pozwalała nam na szaleństwa w pierwszej linii. Możemy zauważyć, że coraz mniej gier rozgrywanych jest z udziałem trzech tanków.

Dzięki temu aktualnie najlepszym tankiem, którym można carry'ować grę zostaje Zarya. Nasza siłaczka ze swoją tarczą jest mniej zależna od healerów, jest dobrym counter-pick'iem dla D.vy oraz nieźle się spisuje w przypadku starć z przeciwnikami, którzy mają mniej punktów zdrowia.

Jeśli jednak myślimy o tanku, który pomoże nam w dive'ach, powinniśmy postawić na Winstona. Dzięki swojej mobilności jest w stanie bez większych problemów pokonać healerów po stronie przeciwnika, czy też nawet położyć DPS'ów takich jak Genji. Winston w dobrych rękach potrafi "zrobić" nam grę w przypadku, gdy obierzemy odpowiednią taktykę.

DPS

W coraz większej liczbie gier oraz na niektórych turniejach można było zauważyć już teamy złożone z 3 DPS'ów, więc możemy spokojnie stwierdzić, że oto właśnie nadeszła meta z ich sporym udziałem.

Spośród wszystkich dostępnych bohaterów warto zastanowić się nad Wdową. To właśnie ona w dobrych rękach potrafi siać spustoszenie – szczególnie teraz, gdy po przeciwnej stronie możemy znaleźć aż 3 cele, które możemy zabić jednym strzałem. Kolejnym dobrym pickiem jest McCree, którego opanowanie zajmuje trochę czasu (zupełnie jak to jest z Wdową). Dobrze wykorzystując swojego flash'a i przewrót, w przypadku gry 1v1, możemy pokonać praktycznie każdego bohatera. Jeśli chodzi o inne postaci, nad którymi warto zastanowić się w tej mecie, to jednym z nich (a także najprostszym w obsłudze) jest Żniwiarz. Z nim radzimy uważać w przypadku, gdy przeciwnicy stawiają na 3 DPS'ów. Pamiętajmy, że dalej możemy liczyć na klasyczny zestaw Reaper+ Nano Boost Any. Ostatnim z polecanych picków pośród DPS jest stary, dobry Żołnierz: 76. Tutaj nie trzeba dużo mówić: żołnierz to żołnierz, a dobrze wykorzystany będzie miał duży wpływ na rozgrywkę. Ze względu na mnogość małych celów trafianie nim może być odrobinę trudniejsze, ale dla wprawionego strzelca nie powinno stanowić problemu.


SUPPORT

Pierwszym z polecanych wyborów w kategorii supportów jest Symmetra. Po nerfie, jaki zaliczyła D.Va, Symmetra potrafi sprawnie zatrzymać drużynę przeciwną. Tylko nie grajcie nią w ataku...(proszę :( )

Combo, na które warto postawić to w dalszym ciągu Ana+Lucio. Ta para świetnie spisuje się szczególnie w ataku. W obronie warto przerzucić się i wybrać Zenyattę, bo raczej nie będziecie w pełni wykorzystywać speed boosta od Lucio.Mamy nadzieję, że z tymi podpowiedziami będzie wam łatwiej odnaleźć się w grze po aktualnym patchu. Powodzenia we wbijaniu ratingu ;)!