Liczba graczy Overwatch przekroczyła 30 milionów!

Liczba graczy Overwatch przekroczyła 30 milionów!

Już prawie rok temu, bo 24 maja 2016 roku swoją premierę miał Overwatch. W pierwszym tygodniu od dnia wydania miał już ponad 7 milionów graczy na całym świecie.

Z każdym miesiącem od premiery, najnowsze dzieło Blizzard cieszyło się rosnącą popularnością. W sierpniu liczba graczy wzrosła dwukrotnie, na co mógł mieć wpływ pierwszy event Letnie Igrzyska. W październiku, odbywało się wydarzenie Halloweenowa Groza, które zachęciło kolejnych gracz dając w sumie 20 milionów osób, które weszły w posiadanie tytułu. Rok Koguta dostarczył nam dodatkowych 5 milionów graczy. Przekłada się to na średni przyrost 2,2 milionów użytkowników na miesiąc.

28 kwietnia 2017 roku Studio Blizzard ogłosiło, że liczba osób grających w Overwatch przekroczyła 30 milionów. W przyszłości można się spodziewać zarejestrowania jeszcze wyższych wyników, ze względu na trwający od 1 maja darmowy miesiąc gry Overwatch w Chinach.Bez tytułu.png

source.gif

Dane odnoszą się do ogólnej liczby sprzedanych kopii Overwatch, jednak duży wzrost aktywnych użytkowników może być spowodowany trwającym jeszcze do 3 maja wydarzeniem „Insurekcja”, które wśród wielu graczy cieszyło się większą popularnością, niż te które miały miejsce do tej pory.

Insurekcja” jest to pierwszy raz, kiedy Blizzard bezpośrednio odwołuje się do historii Overwatch, a nie skupia się na tym co dzieje się równolegle w prawdziwym życiu.

Wielu graczy czeka na kolejne eventy, które pokażą więcej na temat przeszłości i działalności Overwatch, oraz przeciwników, historii postaci i ich wzajemnych relacji.

A czy Was „Insurekcja” zachęciła do gry lub kupna Overwatch? Czy bardziej podobały Wam się wcześniejsze wydarzenia? Powiedzcie nam co o tym myślicie w komentarzach lub na naszej grupie na Facebooku.