Nowi bohaterowie w Overwatch: Wieprzu i Złomiarz

Nowi bohaterowie w Overwatch: Wieprzu i Złomiarz

Dzisiaj wreszcie poznaliśmy nowych bohaterów.... hmm.. a raczej złoczyń... no dobra, bandziorów w Overwatch! Do skromnej gromadki dołącza: Wieprzu oraz Złomiarz.

Ale zacznijmy od wczorajszego wydania 'Kulis zbrodni', w którym została zaprezentowana sylwetka postaci od strony ich historii fabularnej:I konkrety! Dzisiaj pojawił się film promujący nowe postacie - tym razem mamy okazję zaobserwować ich modele z gry:

jak widać są to postacie lubiące wprowadzić 'trochę' zamieszania na polu bitwy. Dowiedzmy się o nich czegoś więcej!


http://bneteu-a.akamaihd.net/overwatch/static/images/icons/roles/role-tank.4BX9D.png Wieprzu

 • Prawdziwe dane: Mako Rutledge, Wiek: 48 lat
 • Zajęcie: były egzekutor gangu, ochroniarz
 • Dawna baza operacyjna: Junkertown w Australii
 • Przynależność: były członek Śmieciarzy

Prezentacja umiejętności postaci:

 • Szmelcownica - broń krótkodystansowa o dużym rozrzucie (shotgun)
 • 'Odsapnij' - self-heal: leczenie siebie samego
 • Hak na łańcuchu - przyciąganie przeciwnika do siebie (podobnie jak Rzeźnik w Diablo 3)
 • Superzdolność 'Świniak' - ostrzeliwanie przeciwników strumieniem pocisków wraz z ich odrzuceniem

Tło fabularne:

„Apokalipsa... to ja!”

Wieprzu to bezlitosny morderca, który zapracował sobie na reputację okrutnika i bezmyślnego niszczyciela.

Mako Rutledge był jednym z mieszkańców australijskiego buszu, którym odebrano ziemię pod budowę omnium. Jednak po kryzysie omnicznym, w nadziei na zbudowanie długotrwałego pokoju, rząd podjął kontrowersyjną decyzję o przyznaniu tych ziem omnikom, które nieomal nie zniszczyły całego kraju. Umowa ta oznaczała ostateczne wysiedlenie dla Mako i większości okolicznych mieszkańców: zbieraniny desperatów usiłujących za wszelką cenę przetrwać, rolników wykorzystujących energię słoneczną i innych, którzy chcieliby po prostu, aby pozostawiono ich w spokoju.

Gniew wywołany utratą domów stał się zarzewiem gwałtownego buntu. Mako i inni mieszkańcy stworzyli Front Wyzwolenia Australii i zaatakowali omnium oraz zamieszkujące je roboty, z zamiarem odzyskania bezprawnie odebranych terytoriów. Eskalacja konfliktu narastała do czasu, kiedy członkowie FWA uszkodzili rdzeń fuzyjny omnium, wywołując eksplozję, która je zniszczyła, napromieniowując całą okolicę i rozrzucając po buszu powyginane kawałki metalu i szczątki na wiele kilometrów od źródła eksplozji.

Mako widział na własne oczy, jak jego ojcowizna zamienia się w post-apokaliptyczne pustkowie. Jego też zmieniło to na zawsze.

Przystosowując się do nowych warunków, przywdział maskę i zaczął patrolować na swoim zdezelowanym motocyklu zniszczone autostrady. Stopniowo umierało w nim człowieczeństwo. W końcu zatarły się ostatnie wspomnienia po Mako i tak narodził się bezlitosny morderca: Wieprzu.

Postać będąca tankiem i to jakże klasycznym! 'Odsapnięcie' mocno zwiekszy jej przeżywalność, a hak oraz superzdolność dają jej duże pole do popisu w sianiu zamętu śród pozycji przeciwników. Już widzę to ściąganie Wdowy z dachu budynku i odpychanie przeciwników od punktu-flagi!http://bneteu-a.akamaihd.net/overwatch/static/images/icons/roles/role-defense.4A7UU.png Złomiarz

 • Prawdziwe dane: Jamison Fawkes, Wiek: 25 lat
 • Zajęcie: anarchista, złodziej, specjalista od materiałów wybuchowych, najemnik, zbieracz złomu
 • Dawna baza operacyjna: Junkertown w Australii
 • Przynależność: były członek Śmieciarzy

Prezentacja umiejętności postaci:

 • Granatnik - 5 odbijających się od ścian i wybuchowych piłeczek za przeładowaniem. Wybuchają przy kontakcie z przeciwnikiem
 • Mina ogłuszająca - może wyrzucać jednostki sojusznicze oraz wrogie w powietrze, aktywowana przez gracza
 • Potrzask - zranienie oraz krótkotrwałe unieruchomienie jednostki przeciwnika
 • Totalna masakra - przy śmierci postać wyrzuca kilka granatów.. bez zawleczki
 • Superzdolność 'Mord-opona' - zdalnie sterowanaa opona z ładunkiem wybuchowym

Tło fabularne:

„Co za piękny dzień, żeby urządzić rzeź!”

Złomiarz to pomyleniec z obsesją na punkcie materiałów wybuchowych, którego misją życiową jest sianie chaosu i zniszczenia.

Atak na rdzeń fuzyjny australijskiego omnium na zawsze zmienił krajobraz buszu. Eksplozja przeistoczyła okolicę w surowe, napromieniowane pustkowie usiane szczątkami i powyginanymi kawałkami zniszczonego kompleksu. Dla większości ocalałych tereny te nie nadawały się do zamieszkania.

Niektórzy zdołali jednak tam przetrwać. Grupa nazywająca siebie Śmieciarzami rozszabrowała pozostałości po omnium i utworzyła w jego cieniu pozbawioną praw i zasad społeczność. Należał do niej między innymi Złomiarz, którego sposobem na przeżycie było zbieranie złomu i części maszyn w ruinach. Rezydualne promieniowanie po eksplozji dotknęło go tak samo jak innych, powodując drobne odchylenia w jego zachowaniu. Szczypta szaleństwa idealnie predysponuje Złomiarza do obsługi niebezpiecznych materiałów wybuchowych, na punkcie których ma niezłego bzika.

Złomiarz zasłynął, kiedy odkrył niezwykle cenny sekret w głębi ruin omnium. Mało kto znał prawdziwą naturę tego znaleziska, niemniej jego odkrywca znalazł się na celowniku łowców nagród, gangów i drobnych cwaniaczków. Wiecznie ścigany, zawarł pakt z byłym egzekutorem Śmieciarzy o pseudonimie Wieprzu, który niechętnie zgodził się zostać jego osobistym ochroniarzem w zamian za połowę udziałów w łupach.

Ostatecznie Złomiarz i Wieprzu opuścili australijski busz i rozpoczęli przestępczą wędrówkę po świecie, siejąc szaleństwo i spustoszenie wszędzie, gdzie tylko się pojawią.

Postać na pewno nie banalna! Podobnie jak jego kolega, złomiarz również może mieć duży wkład w kontrolę stanu mapy - miny i potrzask mogą zrobić różnicę! Ciekawa jest również mechanika upuszczania granatów - sprawi to problem postaciom walczącym w zwarciu. Sama opona śmierci wydaje się bardzo potężnym narzędziem - niczym super owca z wormsów w wprawionych rękach mogła czynić cuda


Mam dziwne wrażenie, że coraz bardziej oddalamy się od tego co widzieliśmy rok temu - bohaterów w lśniących zbrojach ratujących świat przed zagładą. Myślę że osoby, które bały się o zbytnią lukrowatość historii powinny być spokojne!