Nowości z Księżycowego Nowego Roku 2018

Nowości z Księżycowego Nowego Roku 2018

Osoby, które otworzyły dzisiaj rano aplikację Battle.Net dostały właśnie nową aktualizację do Overwatcha. Oznaczać to może jedno: Księżycowy Nowy Rok powrócił!

Jak co roku, Blizzard stara się wprowadzać przeróżne wydarzenia do swoich gier w celu przyciągnięcia graczy do wspólnej zabawy oraz poniekąd posiadania pretekstu do dodania nowych elementów rozgrywki. Tym razem przyszedł czas na Księżycowy Nowy Rok, czyli event wzorowany na najważniejszym święcie w Chinach, Chińskim Nowym Roku, którego genezę opisaliśmy przy okazji jednego z ostatnich wpisów poświęconych Heroes of the Storm. Mimo pozornie błahej koncepcji wydarzenia, najnowsza aktualizacja do Overwatcha dodaje do gry sporo nowej zawartości.

Pierwszym i w zasadzie najważniejszym dodatkiem jest tryb Przejmowania Flagi oraz stworzona wyłącznie na potrzeby tego typu rozgrywki mapa Ayutthaya w Tajlandii. Całość dostępna jest zarówno w formie rankingowej jak i nierankingowej. Tryb, jak sama nazwa wskazuje, jest kalką typowego dla większości strzelanek trybu CTF, gdzie zadaniem graczy jest kradzież flagi przeciwnej drużyny oraz przyniesienie jej całej i zdrowej do naszej bazy.

W przypadku Overwatch nie mogło zabraknąć jednak kilku komplikacji wynikających z chęci zbalansowania rozgrywki. Pierwszą kwestią są umiejętności postaci, które w znacznym stopniu dodają im mobilności, np. Mignięcie Smugi lub skok Winstona. W trybie Przejmowania Flagi użycie tych umiejętności przez niosącego flagę będzie się wiązało z natychmiastowym jej upuszczeniem.

Druga sprawa dotyczy bardzo frustrującego problemu remisów w tym trybie. W przypadku takiej sytuacji po upłynięciu czasu właściwej rozgrywki, uruchamia się Nagła Śmierć. Jest to nic innego jak nowa runda, w której pierwsza drużyna która przejmie flagę wygrywa. Dla przyspieszenia rozgrywki, flagi zostają umieszczone bliżej centrum mapy.

Przy okazji nowego wydarzenia swego rodzaju tradycją jest dodanie nowych skórek dla postaci. Księżycowy Nowy Rok pod tym względem nie jest wyjątkiem. Do dyspozycji graczy zostało oddanych mnóstwo nowych legendarnych skórek dla postaci takich jak Fara, Wdowa czy Genji. Oczywiście postaci które dostały nowy wygląd jest o wiele więcej, jednak w celu obejrzenia wszystkich kosmetycznych nowości zapraszamy do gry :-)

Całe wydarzenie ma w zamierzeniu twórców potrwać tylko cztery tygodnie. Nie traćcie więc czasu i do zobaczenia na serwerach!