Nowy bohater w Overwatch - Doomfist

Nowy bohater w Overwatch - Doomfist

Wczoraj wieczorem Blizzard zaoferował graczom nie lada gratkę. Wreszcie zapowiedziano długo wyczekiwanego Doomfista. Dostaliśmy developer update oraz krótki filmik przedstawiający historię nadchodzącego bohatera. Nowa, dwudziesta piąta postać w Overwatch należy do kategorii atakujących i ma zdecydowanie unikalne mechaniki i umiejętności:

Umiejętność pasywna:

NAJLEPSZA OBRONA

Po zadaniu obrażeń zdolnościami Pięść Zagłady tworzy tymczasowe osłony.

Podstawowy atak (LPM):

DZIAŁO RĘCZNE

Pięść Zagłady strzela na krótki zasięg ze swojej rękawicy. Amunicja automatycznie regeneruje się po chwili:Atak alternatywny (PPM):

RAKIETOWY CIOS

Po naładowaniu zdolności, Pięść Zagłady rzuca się do przodu i odrzuca wroga, który otrzymuje dodatkowe obrażenia, jeżeli trafi w ścianę:


W pełni naładowany cios zadaje 100 obrażeń, a następnie odpycha. Jeżeli wróg zostanie wbity w ścianę, otrzymuje kolejne 100 punktów obrażeń. Minimalnie naładowany ładunek zadaje 50 punktów obrażeń, plus kolejne 50 obrażeń za wbicie w ścianę.

Lewy Shift:

PODBRÓDKOWY

Pięść Zagłady uderza przeciwników stojących przed nim i wyrzuca ich w powietrze:
E:

FALA SEJSMICZNA

Pięść Zagłady wyskakuje do przodu, uderza pięścią w ziemię i przyciąga pobliskich wrogów:
Superzdolność (Q):

METEOR

Pięść Zagłady wyskakuje w powietrze, a następnie spada na ziemię i zadaje duże obrażenia:Ze strony fabularnej zaś dowiadujemy się, że organizacji Szpon tak naprawdę nie przewodzi Żniwiarz, tylko cała rada złych ludzi! A do niej należy między innymi Akande Ogundimu - Doomfist. Jest z Nigerii i ma 45 lat, swoje życie poświęcił sztukom walki, podczas kryzysu omnicznego stracił prawą rękę. Akindije Adeyemi, druga Pięść Zagłady został jego mentorem, aby później zginąć z rąk swojego ucznia, który przejął jego role. Zanim plan konfliktu, który miał opanować cały świat zaczął się ziszczać, Akande został pojmany przez grupę szturmową Overwatch - Smugę, Winstona i Genjiego. Po spędzeniu wielu lat w więzieniu stwierdził, że nadszedł jego czas, więc uciekł i odzyskał swoją rękawicę, staczając przy tym bitwę z robotami obronnymi OR15.


Co sądzicie o nowym bohaterze? Dawajcie znać na naszym fanpage'u i grupie!