Overwatch League - pierwsze siedem miast

Overwatch League - pierwsze siedem miast

Blizzard od jakiegoś czasu miał plany odnośnie własnej, międzynarodowej ligi. Wczoraj oficjalnie owa liga wystartowała, a w jej skład wchodzi siedem miast, które mają być siedzibą profesjonalnych e-sportowych drużyn. Oto one:

Boston - Robert Kraft
Nowy Jork - Jeff Wilpon
Los Angeles - Noah Whinston
Miami-Orlando - Ben Spoont
San Fransisco - Andy Miller
Szanghaj - NetEase
Seul - Kevin Chou


Jak widzicie tylko ekipa z Szanghaju będzie własnością firmy. Pozostałymi zajmą się pojedyncze osoby. Kraft i Wilpon zasłynęli z prowadzenia profesjonalnych drużyn sportowych (odpowiednio: futbol amerykański i baseball), więc z e-sportem niewiele mieli do czynienia. Na zachodnim wybrzeżu Stanów sytuacja jednak się nieco zmienia. Whinston jest dyrektorem generalnym Immortals, Spoont to współzałożyciel i dyrektor generalny Misfits, a Miller założył NRG Esports. Wszystkie trzy wyżej wspomniane drużyny mają już jakieś zasługi na scenie e-sportowej w Overwatch, więc zobaczymy co osiągną ludzie, którzy stoją za tymi organizacjami. Za Pacyfikiem mamy NetEase, zajmujący się m.in. usługami e-mailowymi, ale będący też licencjobiorcą Blizzard Entertainment w Chinach. Na koniec mamy Koreę Południową oraz Kevina Chou, współzałożyciela Kabam - firmy "rozrywkowej", która jest jednym ze światowych liderów jeżeli chodzi o gry AAA na urządzenia mobilne.


Jak powiedział Mike Morhaime, dyrektor generalny Blizzard Entertainment, liga została stworzona przede wszystkim dla fanów. Każda drużyna otrzyma licencję, która umożliwia zorganizowanie na swoim terenie amatorskich zawodów. To wszystko będzie uzupełniać: zawody Open Division, regionalne zawody Contenders, oraz ligi pośredniej kategorii.

Blizzard chce dopilnować, aby drużyny czerpały korzyści z sukcesu finansowego Overwatch League, więc zyski z reklam, biletów i praw do transmisji będą rozdysponowane po równo między zespołami. Jednocześnie, organizacje będą mogły zachować dochody lokalne aż do pewnego limitu rocznego, po jego przekroczeniu wszystko ląduje do puli ligowej. Gracze Overwatch będą mogli wspierać ligę - 50% zysków ze sprzedaży elementów specjalnych również trafi do wspólnego portfela. Wszystkie podjęte kroki umożliwią rozwój ligi przez wiele lat.

A Wy? Co sądzicie o Overwatch League? Dawajcie znać na naszej grupie i fanpage!