Overwatch PIT Championship

Overwatch PIT Championship

Overwatch PIT Championship to najnowszy turniej, który pojawił się na scenie Overwatch i przeznaczony jest dla graczy z regionów Ameryki oraz Europy. Udział w nim biorą łącznie 24 drużyny, po 12 na każdy region, a walczą o pulę nagród $15.000 w obu regionach.

Na scenie Amerykańskiej mamy drużyny, mniej lub bardziej znane, ale na pewno nie anonimowe, oraz teamy z tak zwanego top tieru, dla których ten turniej jest tylko kolejnym przystankiem przed Overwatch League.

W obu regionach, zespoły podzielone są na dwie grupy, 6 drużyn w każdej. Zespoły rozegrają mecze ze wszystkimi rywalami z grupy, a najlepsza czwórka przejdzie do play-offów, gdzie rozgrywana będzie drabinka podwójnej eliminacji.

Obie grupy w Amerykańskiej części turnieju, podzielone są dosyć równo. Wymieszane zostały drużyny, które przez ostatnie miesiące zyskały uznanie na scenie oraz takie, które dopiero dobijają się do drzwi top tieru. Faworyci faworytami zawsze będą, ale mniej znane drużyny na pewno nie podejdą do zawodów ze zbyt dużym szacunkiem czy przerażeniem i będą walczyć o najwyższe miejsca. Takimi drużynami mogą być CLG w grupie A, oraz You guys get paid? w grupie B.

Rozgrywki są już w toku zarówno w EU jak i NA. Można je śledzić na oficjalnym streamie PIT Championship na Twitchu. Dajcie znać komu kibicujecie w komentarzach i dołączcie do dyskusji na naszej grupie na Facebooku poświęconej Overwatch oraz na grupie całego portalu Bizony Blizzone. Zapraszamy!