Overwatch World Cup 2016

Overwatch World Cup 2016

Blizzard właśnie sprezentował nam wręcz legendarny moment. Po raz pierwszy w historii Overwatch zostaną rozegrane międzynarodowe rozgrywki o miano najlepszej drużyny na świecie. W sumie aż 60 reprezentacji z pięciu kontynentów weźmie udział w eliminacjach. Żeby było ciekawiej, wszyscy jesteśmy zaproszeni do tego epickiego wydarzenia.

Na początek głosowanie. Sam sposób aranżacji zespołów jest nietypowy, ponieważ to my (lud!) w głosowaniu wybierzemy pierwszych czterech graczy reprezentujących nasz kraj. Oczywiście wcześniej, a dokładniej 11 sierpnia Blizzard opublikuje liste tych, którzy wyrózniają się wynikami bądź popularnością. Zawodnik, który uzyska najwięcej głosów z całej "czwórki" zostanie mianowany kapitanem i będzie decydował o wyborze pozostałych dwóch członków zespołu. Nie wolno pominąć ważnego faktu - by móc oddać głos trzeba posiadać ważną licencję Overwatch.

Gdy drużyny zostaną skompletowane, rozpoczną się eliminacje on-line. Odbędą się we wrześniu i będą rozgrywane w systemie pucharowym do dwóch zwycięstw. Spośród wszystkich reprezentacji widniejących na grafice wyżej, szesnaście najlepszych awansuje do finałów na BlizzConie. Żeby było sprawiedliwiej, "niebiescy" ograniczyli liczbę slotów na poszczególne kontynenty. Na cały główny event będzie składać się sześć drużyn z Europy, sześć z Azji/Oceanii oraz cztery z Ameryk. Stany Zjednoczone, Brazylia, Kanada, Chiny, Korea Południowa oraz Nowa Zelandia mają zapewniony awans na Blizzcon z powodu takich przyczyn jak położenie serwerów, jakość połączenia czy lokalna infrastruktura.


Co sądzicie o całej idei? Mnie się bardzo podoba pomysł głosowania. Dzięki temu każdy z nas może w jakiś sposób zadecydować o tym, kto będzie reprezentował Polskę na Overwatch World Cup. Cierpliwie wyczekujmy 11 sierpnia byśmy mogli zapoznać się z listą kandydatów. Wspólnymi siłami wybierzmy więc tych, którzy dumnie będą walczyć o chwałę dla naszej ojczyzny.