Pierwszy film animowany Overwatch

Pierwszy film animowany Overwatch

Dwa lata temu zostaliśmy przygnieceni przez fantastyczny film otwierający historię Overwatcha w Blizzardzie. Rok później na kolejnym Blizzconie zostaliśmy poczęstowani obietnicami filmów oraz komiksów opowiadających fabułę najnowszej gry Niebieskich.. czas chyba wreszcie rozliczyć Blizza z tych obietnic?

Już w poniedziałek 21.03.2016 o godzinie 20:00 czeka nas premiera pierwszego filmu animowanego, pod tytułem "Reaktywacja". odbędzie się ona.. na stronie xBoxa (ten produkt placement! :D ).

Oto film!W filmie zostanie przedstawiona historia Winstona - znamy pare jej urywków z zajawek BlizzConowych.

Reaktywacja opowiada historię Winstona – genetycznie zmodyfikowanego goryla oraz genialnego naukowca, który tęskni za czasami prawdziwych bohaterów. W tym odcinku poznajemy myśli i wspomnienia Winstona, zmagającego się z decyzją o reaktywacji agentów Overwatch w czasie ataku sił Szponu na jego laboratorium w opuszczonym Posterunku Gibraltar.

Ale to oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie na nas czekają w okresie przed premierowym gry!


Krótkie filmy animowane

"Reaktywacja" to jedynie pierwszy z serii! Mamy poznać między innymi historię Tracer oraz Wdowy, Ganjiego oraz Hanzo. Warto przytoczyć tutaj materiał z Blizzconu o tworzeniu filmów:Krótkie komiksy cyfrowe

Czy Overwatch stanie się Marvelemm wśród gier komputerowych? Może mieć taki potencjał! Już na starcie mamy otrzymać serię darmowych komiksów w formie cyfrowej - idealny środek na proste i skuteczne pogłębienie historii postaci.

Pierwsza seria sześciu „krótkich komiksów”, stworzonych we współpracy z różnymi pisarzami i grafikami, będzie dotyczyła historii wybranych bohaterów, na przykład pary przestępczych pomyleńców – Wieprza i Złomiarza – czy przysłowiowego rycerza w lśniącej zbroi wśród agentów Overwatch – Reinhardta.
https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/content_folder_media/ICI1A2DVBR861458102037718.png


Osobiście, bardzo podoba mi się owy surowy styl komiksów. To może być wreszcie konkretne zaprzeczenie o wysokim poziomie przyjazności świata przedstawionego w Overwatch.

Ale wracając do konkretów: w kwietniu ukaże się pierwszy komiks opowiadający historię McCree - Overwatchowego Clinta Eastwooda. Dysponujemy jego okładką! Niestety, brak jakichkolwiek informacji o długości komiksu
Overwatch: Pierwsze uderzenie

Prócz komiksów, zadebiutuje również "powieść graficzna". Prawdę mówiąc, jako laik tematyki komiksowej, zmuszony byłem zrobić mały research. Jak wikipedia prawi:

Jest to spolszczenie amerykańskiego terminu graphic novel stworzonego w celu odróżnienia „poważnych” historii komiksowych dla dorosłych od popularnych komiksów o superbohaterach o „lżejszej” tematyce.
Teoretycznie termin ten obejmuje zamknięte historie o dużej objętości ( ponad 100 stron), które nigdy wcześniej nie były publikowane w odcinkach.

A zatem otrzymamy coś na wzór "Domu ze szkła" z Wiedźmina 3... lub klasycznego "Tytusa, Romka i A'tomka". Ale dość o formacie, posłuchajmy trochę o samej pozycji:

Akcja będzie się toczyć w czasach globalnego buntu robotów, który wybuchł kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami przedstawionymi w grze. Autorem fabuły jest Micky Neilson, zaś oprawę graficzną tworzy Ludo Lullabi. „Overwatch: First Strike” („Pierwsze uderzenie”) opowiada o początkach organizacji Overwatch i jednym z najważniejszych momentów w historii ludzkości. Poznacie historie byłych członków organizacji, takich jak Żołnierz-76, Żniwiarz czy Reinhardt, jak również wydarzenia, które miały miejsce na wiele lat przed czasem akcji gry.


I ponownie otrzymujemy wycinek prezentujący styl komiksu powieści graficznej, wraz z zapewnieniem o dacie publikacji w bieżącym roku!I jak to z Niebieskimi bywa

Rzecz jasna, to dopiero początek. Nie możemy już się doczekać, kiedy przedstawimy wam kolejne tajemnice świata Overwatch

Blizz tajemnicami stoi! Z jednej strony możemy drapać ściany oczekując na zapowiedzi... ale z drugiej - kto tego nie lubi? :)

Komentarze

MrSoommy 21. Marzec 2016 - 22:15
Widze w filmie mały sneak peak kolejnych postaci :D przy wykonywaniu połączenia do Smugi było ich co najmniej 4!