Pierwszy turniej 1vs1 Overwatch!

Pierwszy turniej 1vs1 Overwatch!

Już jutro rozpoczyna się wyjątkowy turniej, w którym zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje indywidualne umiejętności w Overwatch! Jest to niecodzienne zjawisko w grze tak mocno nastawionej na kooperację, dlatego tym bardziej warto się zainteresować!

Każdy z nas z pewnością rozegrał już mecz, w którym osiągał niesamowite wyniki, prowadził drużynę do zwycięstwa, lecz towarzysze znacząco odstawali umiejętnościami, nie potrafili się zgrać, co skutkowało porażką. Tym razem znika możliwość zrzucenia odpowiedzialności na zespół, każdy z uczestników pracować będzie na własny rachunek.

Turniej Ultimate Gaming Arena będzie trwał 8 tygodni. W każdą sobotę rozgrywać się będą kwalifikacje wyłaniające finałową ósemkę, która zmierzy się ze sobą w niedzielę, następnego dnia. Transmisję meczów finałowych znajdziecie TUTAJ.

Jak wyglądają zasady? Każdy tydzień poświęcono jednemu bohaterowi. Przykładowo, 29 i 30 października odbędą się starcia wyłącznie Genji vs Genji. Pula map jest ograniczona, znajdują się w niej tylko 3: Ilios, Wieża Lijang oraz Nepal, na każdej znacznie skrócono czas oczekiwania na odrodzenie. Aby zwyciężyć, trzeba utrzymać 3 z 5 punktów kontrolnych.

Przyjrzyjmy się rozpisce:

  • Genji 29 i 30 Października
  • Złomiarz 5 i 6 Listopada
  • Reinhardt 12 i 13 Listopada
  • McCree 19 i 20 Listopada
  • Hanzo 26 i 27 Listopada
  • Wieprzu 3 i 4 Grudnia
  • Fara 10 i 11 Grudnia
  • Tracer 17 i 18 Grudnia

Zapisy już się skończyły, lecz nie ma co się zamartwiać, rozgrywki odbędą się na azjatyckich serwerach. Kto wie, może jeśli turniej otrzyma pozytywny odzew, ktoś kiedyś podejmie się zorganizowania go w Europie...

Nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tego typu wydarzeniem. Traktujmy je póki co jako ciekawy eksperyment, możliwość zobaczenia czegoś wyjątkowego. Jak myślicie, tego typu inicjatywy mają sens w grze, która stawia na coś zupełnie odmiennego? Jeśli tak, to który z bohaterów najlepiej nadaje się do pojedynków 1vs1?