Porozmawiajmy o tyłku Tracer

Porozmawiajmy o tyłku Tracer

Dzisiejszy świat uparł się na wielką polityczną poprawność. Owszem - nękanie, rasizm itd itp nie są pozytywnymi zachowaniami... jednakże w tym wszystkim chyba pomału następuje przegięcie w drugą stronę.

Ale do tematu: na forum amerykańskim Battle.net pojawił się temat dotyczący naszej gwiazdy Overwatch - Tracer. Można do niego zajrzeć tutaj: http://us.battle.net/forums/en/overwatch/topic/20743015583 (o ile nie zostanie w pewnym momencie skasowany). Przeniosę więc meritum wypowiedzi:

(...) All of this art reinforces the great character you've built around tracer.

Then out of seemingly no where we have this pose:

WHAT? What about this pose has anything to do with the character you're building in tracer? It's not fun, its not silly, it has nothing to do with being a fast elite killer. It just reduces tracer to another bland female sex symbol.


Przerwijmy tutaj! A zatem postać, którą w grze możemy oglądać z 360 stopni w przestrzeni trójwymiarowej dostała pozycję, która kojarzy się w sposób jednoznaczny, bo stoi tyłem.. aaaha... Co dalej?

We aren't looking at a widowmaker pose here, this isn't a character who is in part defined by flaunting her sexuality. This pose says to the player base, oh we've got all these cool diverse characters, but at any moment we are willing to reduce them to sex symbols to help boost our investment game.


Czyli zaraz... nie chodzi o to, że postać wywołuje 'jednoznaczne skojarzenia', tylko to, że akurat Tracer.... Ekm.. Wyczuwam błąd logiczny.. ale dojdźmy do powodu tej wypowiedzi:

I have a young daughter that everyday when I wake up wants to watch the recall trailer again. She knows who tracer is, and as she grows up, she can grow up alongside these characters.


A zatem wszystkiemu winna jest mała dziewczynka! Szkoda że wieku nie znamy - kto wie, czy się mieści w granicach wiekowych.. ale grunt jest taki, że zdeprawuje ją stojąca tyłem Tracer! Bo Wdowa na pewno nie - ona nie ma siły przełożenia!


Podobnie jak inne postacie kobiece zresztą..


Pojawiła się odpowiedź Jeffa:

We'll replace the pose. We want *everyone* to feel strong and heroic in our community. The last thing we want to do is make someone feel uncomfortable, under-appreciated or misrepresented.

Apologies and we'll continue to try to do better.


Próbował wybronić jak to mówią.. Ale niestety, gdy ktoś wpada w paranoję, ciężko jest tak go udobruchać, by wszyscy byli zadowoleni!

Rzućmy okiem na listę nowych tematów na forum!


Jak widać, są osoby które cenią dystans.. No i chyba można to podciągnąć pod kwestę wolnego słowa i wolności w tworzeniu?

Jeśli ktoś ma czas - polecam poczytać część tematów, jest z czego się pośmiać.


Ale na koniec słówko do Blizzarda. Nie da się stworzyć gry, która zadowoli wszystkich w 100% - szczególnie przy globalnym rynku. Nie da się również stworzyć gry, która nikogo nie będzie obrażać! Ale jakoś nie widze Rosjan wrzeszczących, że nie wszystkie dziewczyny u nich są postury niedźwiedzia. Dlaczego? Bo mają dystans.

Dlatego podpisuję się pod apelem: nie kasujcie tej pozy. Bo jesli już pójdziecie tą drogą, to skończymy na graniu figurami geometrycznymi, które biegają w kółko i grają w berka (jak to tak.. strzelać? ZABIJAĆ?!).


PS: Nawet TotalBiscuit zabrał w tej kwestii głos! :D


Temat wynalazł Zedd, a film podesłał Siomer. Dzięki!


Edit: Jest aktualizacja posta Jeffa!

Well, that escalated quickly…

While I stand by my previous comment, I realize I should have been more clear. As the game director, I have final creative say over what does or does not go into the game. With this particular decision, it was an easy one to make—not just for me, but for the art team as well. We actually already have an alternate pose that we love and we feel speaks more to the character of Tracer. We weren’t entirely happy with the original pose, it was always one that we wrestled with creatively. That the pose had been called into question from an appropriateness standpoint by players in our community did help influence our decision—getting that kind of feedback is part of the reason we’re holding a closed beta test—but it wasn’t the only factor. We made the decision to go with a different pose in part because we shared some of the same concerns, but also because we wanted to create something better.

We wouldn’t do anything to sacrifice our creative vision for Overwatch, and we’re not going to remove something solely because someone may take issue with it. Our goal isn’t to water down or homogenize the world, or the diverse cast of heroes we’ve built within it. We have poured so much of our heart and souls into this game that it would be a travesty for us to do so.

We understand that not everyone will agree with our decision, and that’s okay. That’s what these kinds of public tests are for. This wasn’t pandering or caving, though. This was the right call from our perspective, and we think the game will be just as fun the next time you play it.

If it isn’t, feel free to continue sharing your concerns, thoughts, and feedback about this and other issues you may have with the game, please just keep the discussion respectful.

Thanks,

jeffrey


Sprawa jest poważna, jeśli podpisał się pełnym imieniem!
Jednakże natłok postów na forum nie zmniejszył się - społeczność pozostaje przy swoim!


EDIT: Skóka została zmieniona.. znaleziono również do czego się odnosi! :DKomentarze

Obrazek użytkownika aLo
aLo 28. Marzec 2016 - 23:56
ciezko ten temat w ogole brac na powznie ;d
Obrazek użytkownika Creator
Creator 29. Marzec 2016 - 8:48
cały świat głupota się zalewa, a dzięki internetowi jeszcze szybciej. ciekawe czy ludzie już się tym dławią.
Co do gier i dzieci to przypomniało mi się jak jakiś debil dał małym dzieciakom d3 aby się pobawiły.
ps Tył bardzo kiepski wręcz aseksualny.
Obrazek użytkownika Kapu
Kapu 29. Marzec 2016 - 10:28
Szczerze mówiąc to dziwię się Blizzardowi... Po jednym temacie podjęli decyzję o zmianie pozy? A nieraz gdy całe community się domaga jakiejś prostej zmiany to pozostaje to bez odpowiedzi.
To tak jak rok temu na Eurowizji. Nasze śliczne Słowianki były kontrowersyjne, ale facet przebrany za kobietę, czy baba z brodą jak to mówią, był jak najbardziej ok.
I don't want to live on this planet anymore ;(
Obrazek użytkownika Ajantis
Ajantis 29. Marzec 2016 - 19:32
Wątek już chyba usunięty...
Obrazek użytkownika Eridor
Eridor 29. Marzec 2016 - 19:47
To teraz zacznie się, że cenzura :P
A nie! jest, tylko zmienił się jego adres. Już aktualizuję!