Schemat "3x3" receptą na zwycięstwo?

Schemat "3x3" receptą na zwycięstwo?

Dziś przybliżymy Wam metę, znaną jako 3x3 lub „NiP”. Co to za schemat, na czym polega i jak sobie poradzić z przeciwnikiem który tego używa?


NiP” to nazwa, która wzięła się od nazwy drużyny, która jako pierwsza zaczęła jej używać, a mianowicie od znanych na pewno każdemu Ninjas in Pyjamas. Druga nazwa czyli „3x3” pochodzi od tego, że gra się w drużynie złożonej z trzech tanków i takiej samej ilości supportów.

Jak to działa?

Cała taktyka zaczyna się od tego, że tankowie ładują swoje ulti wystawiając się na obrażenia od przeciwnej drużyny, a healerzy lecząc te obrażenia ładują swoje specjalne umiejętności. Kiedy każdy już jest naładowany, Ana rzuca na jednego tanka swoje Nanowzmocnienie a osoba z tym buffem rzuca się w wir walki aby zneutralizować jak najwięcej wrogów. Jeśli drużyna ma dobrze wyćwiczone zagrania to ładuje swoje ulti szybciej niż ktokolwiek z przeciwnego teamu.

Najczęściej wybierany skład

W związku z tym, że cała strategia przewiduje trzech tanków i trzech supportów drużyna może mieć różnych bohaterów w składzie. Opcji jest wiele ale ich ilość jest jednak ograniczona, a najczęściej wybierany skład to:

Support:

Ana, Lucio, Zenyatta

Tank:

Reinhardt, Zaria i Wieprzu

Jak się obronić?

Postaciami, które najlepiej poradzą sobie z pokonaniem drużyny grającej według „3x3” są Mei i Żniwiarz. Mei doskonale zneutralizuje swoim ulti przyspieszenie jakie daje Nanowzmocnienie Any. Dodatkowo ta niepozorna Chinka zadaje duże obrażenia ze sporej odległości. Jej ściana lodu może zablokować szarżę Reinhardta albo odciąć tanków na chwilę od postaci leczących.

Żniwiarz jest zaprojektowany aby eliminować tanków. Im większy cel, tym łatwiej jest mu trafić. Dobrym rozwiązaniem jest rzucenie na niego Nanowzmocnienia, które jeszcze spotęguje obrażenia, które zadaje.

O czym należy pamiętać?

1. Jeśli obie drużyny grają tym samym schematem ważne jest by naładować się szybciej! Czas ma tu bardzo duże znaczenie.

2. Żadna taktyka nie jest niezawodna. Należy mądrze przewidywać ruchy przeciwnika a nie ślepo trzymać się zasad schematu. Czasami zmiany bohaterów są nieuniknione.


Taktyka „3x3” ma swoje zalety, ale ma też pewne wady. Nie zawsze dzięki niej można odnieść sukces. Na pewno nie jest to sposób na każdy mecz, chociaż zachęcamy do testowania i dzielenia się wnioskami. Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze przy tym bawić. :)