Start profesjonalnej ligi Overwatch!

Start profesjonalnej ligi Overwatch!

W niedalekiej przyszłości, bo już 7 października, rozpocznie się pierwszy sezon ligi APEX Overwatch. W walce o najwyższą wygraną z wynoszącej około 180.000 dolarów puli nagród weźmie udział 16 zespołów z całego świata. Jak wyglądają grupy? Kto jest faworytem?

źródło: gosugamers.net

Koreańska scena jest ważnym elementem świata gier wideo, możemy to dostrzec chociażby na przykładzie StarCrafta 2. Profesjonalne podejście z ich strony nie jest niczym nowym. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że kraj ten coraz bardziej interesuje się sceną Overwatch. APEX Overwatch, bo tak nazywa się pierwsza duża liga, rozpoczyna się już niebawem. Uczestniczyć w niej będzie 16 drużyn, z czego 12 południowokoreańskich oraz 4 pochodzące z zachodu. Zespołami tymi są EnVyUs, Rogue, NRG i REUNITED.

W każdej grupie znajdują się 3 koreańskie zespoły oraz jeden "zachodni". Każdy mecz okraszony będzie profesjonalnym komentarzem MonteCristo oraz DoA. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 października o 12:00 i będziecie mogli je obejrzeć na oficjalnym Twitchu organizatora, którym jest OGN.

Czy bojownicy z zachodu zdominują również scenę na wschodzie? A może to Koreańczycy okażą się silniejsi? Początek zmagań już za niecałe 48 godzin!