Twórcy cheatów ukarani!

Twórcy cheatów ukarani!

Jakiś czas temu słyszeliśmy, iż Blizzard postanowił pozwać firmę tworzącą cheaty do między innymi Overwatcha. Po niecałym miesiącu mamy finał tej sprawy, a oskarżeni zostali ukarani.

Sąd w Kalifornii zdecydował, że niemiecka firma Bossland ma zapłacić Blizzardowi karę w wysokości $8,6mln za 42.818 przypadków naruszenia praw autorskich. Decyzja sądu w USA zapadła dzięki konsultacjom sądów w Anglii i Niemczech, które orzekły również na korzyść Niebieskich. Jak podał serwis Torrentfreak, Bossland starał się oddalić sprawę w USA, ale jednocześnie nawet nie próbowali się tam bronić. Zapłacić również muszą $177.000 aby pokryć koszty prawne całej sprawy.

Zdaniem pracowników Blizzarda:

„Cheaty Bosslandu niszczą integralność gier Blizzarda, frustrując tym samym normalnych graczy i czerpią korzyść finansową z gier Blizzarda.”

Jest to jak najbardziej słuszne stanowisko producentów Overwatch, gdyż cheaty produkowane przez oskarżonych pozwalały na między innymi: widzenie pozycji przeciwników(wall hack) czy widzenie poziomu zdrowia na odległość nawet całej mapy.

Sam dyrektor zarządzający firmą z Zwickau powiedział, iż nie uznją decyzji sądu z Ameryki, gdyż nie jest on właściwym do orzekania w tej sprawie, a wyrok nie uwzględniał, że duża część licencji sprzedanych była w formie tak zwanych „triali”.

Zwetan Letschew powiedział BBC:

„Rozmawiamy z prawnikami o tym jak kontynuować sprawę – jeżeli apel o odwołanie ma w ogóle sens.”

Strona Bosslandu nadal pozostaje aktywna i kontynuuje sprzedawanie cheatów do gier Blizzarda upierając się, że „botowanie nie jest niezgodne z prawem”

Cała sprawa rozwija się w kierunku rozwiązania na korzyść Blizzarda, ale Niemcy nie zamierzają odpuścić mimo nałożonych na nich kar. Dajcie znać co sądzicie o całej sprawie i postępowaniu Bosslandu na naszej grupie na Facebooku!