Ulepszony Hak Wieprza już w tym tygodniu na PTR?

Ulepszony Hak Wieprza już w tym tygodniu na PTR?

Geoff Goodman, główny projektant gry, dzisiaj w nocy wypowiedział się na temat wprowadzenia do gry ulepszeń haka Wieprza. Twórcy postarają się wrzucić ulepszenia na PTR najszybciej jak to możliwe, prawdopodobnie może się to stać jeszcze w tym tygodniu.

Na oficjalnym forum battle.net Geoff Goodman odpowiada na pytania fanów:

W planach mamy wprowadzenie haka 2.0 Wieprza najszybciej jak to możliwe (może jeszcze w tym tygodniu).

Jakie zmiany nas czekają?

Po pierwsze, ofiary od teraz zawsze będą lądowały naprzeciwko Wieprza, nie tak jak wcześniej, że po prostu poruszały się po prostej linii w jego kierunku. To ograniczy nieprzyjemne sytuacje, jakie miały miejsce. Znaczy to, że nie będzie już można przyciągnąć kogoś, zrobić obrót o 180 stopni i tym samym zrzucić kogoś z klifu. Ta zmiana (wraz z kilkoma innymi poprawkami) powinna generalnie sprawić, że hak będzie wciągał ofiary w odpowiednie miejsce.

Po drugie, od teraz to, czy hak powinien złapać, czy nie, zależy od pozycji Wieprza, nie od pozycji haka. To oznacza, że hak nie będzie mógł złapać celu, którego nie widzi Wieprzu.

Na koniec, jeśli cel zostanie złapany, ale zdąży szybko uciec z pola widzenia Wieprza (gdy Genji użyje Szybkiego Cięcia, będziemy spadać, zostaniemy popchnięci itd.), to hak puści ofiarę i wróci do niego.

W ogólnym rozrachunku ta zmiana trochę osłabi Wieprza, ale będziemy na bieżąco oceniać jego działanie na podstawie odczuć graczy i będziemy wprowadzać konieczne zmiany.

W końcu! Zmora tej gry zostanie usunięta. Jest to zmiana, na którą wszyscy gracze czekali! Być może faktycznie osłabi to trochę Wieprza, ale jak najbardziej zasłużenie. Teraz trzeba czekać, aż zmiana ta zostanie wprowadzona na PTR i będziemy mogli sami ocenić, czy Hak 2.0 bardziej nam się spodoba!

Oryginalny Post

Dajcie znać co o tym sądzicie w komentarzach i dołączcie do dyskusji na naszej grupie na Facebooku poświęconej Overwatch oraz na grupie całego portalu Bizony Blizzone. Zapraszamy!